Čeferin: Jeśli kluby są na to gotowe, mogą grać w Superlidze

Čeferin: Jeśli kluby są na to gotowe, mogą grać w Superlidze fot. Belish / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AP | Marca

Prezydent UEFA Aleksander Čeferin udzielił wywiadu agencji prasowej AP, którego głównym tematem było utworzenie Superligi i ewentualne konsekwencje dla jej uczestników.

Chociaż od opublikowania komunikatu o powstaniu nowych rozgrywek minęło raptem pięć dni, przez ten czas wydarzyło się mnóstwo rzeczy. To, co jest niezmienne, to ton wypowiedzi szefa UEFA, który… nie przestaje grozić klubom.

„Marca” zdążyła już poinformować, że Słoweniec nie ma żadnej podstawy prawnej, aby karać drużyny. Eksperci z dziedziny prawa zwrócili uwagę na fakt, iż w regulaminie Ligi Mistrzów nie ma choćby zdania o ewentualnych sankcjach, jak wyrzucenie z turnieju, za utworzenie własnych rozgrywek.

Tymczasem 53-latek udzielił kolejnego wywiadu, podkreślając, że uczestników Superligi czekają konsekwencje.

– Ciągle czekamy na ekspertyzy prawne ich działań i kiedy je otrzymamy, wtedy się do tego odniesiemy. Niemniej wszyscy muszą zmierzyć się z konsekwencjami swoich decyzji i oni o tym wiedzą. Dla mnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej, jeśli chodzi o kluby, które przyznały się do błędu i stwierdziły: „Opuszczamy ten projekt”. Rzekłbym, że pozostali wiedzą, że projekt umarł, ale nie chcą to w uwierzyć... – rozpoczął.

– Jeśli kluby mówią, że mają swoje rozgrywki, to nie grają w Lidze Mistrzów, to jasne. Jeśli są na to gotowe, mogą grać w Superlidze – zaznaczył.

– Na piątkowym zebraniu Komitetu Wykonawczego ustaliliśmy, że spotkamy się z federacjami, związkami krajowymi i ligami, których to dotyczy. Zrobimy to w następnym tygodniu i zobaczymy, co jesteśmy w stanie zrobić wspólnymi siłami – wyznał.

– Najgorsza była sobota, bo wtedy zrozumiałem, że to była czysta zdrada, że niektórzy okłamywali nas przez lata. To wszystko było dosyć dziwne, bo nawet nie wiedziałem, co konkretnie czeka nas następnego dnia. Nadchodził komunikat, ale nikt nie wiedział, czego ma on dotyczyć. Dostałem wtedy telefon od trzech, może czterech klubów, które powiedziały: „Bardzo nam przykro, ale musimy w tym uczestniczyć”. W niedzielę rano wiedziałem, że podejmę rękawicę i rozwiążę problem – zakończył.

Aktualnie w strukturach Superligi znajdują się AC Milan, FC Barcelona, Juventus i Real Madryt.

***

Ile zarabia prezydent UEFA Aleksander Čeferin?

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy