Čeferin: Każdy musi ponieść konsekwencje swoich działań

Čeferin: Każdy musi ponieść konsekwencje swoich działań fot. Stas Rudenko / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Daily Mail

Prezydent UEFA Aleksander Čeferin ponownie podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat utworzenia Superligi i buntu 12 klubów. Tym razem rozmawiał z Robem Draperem, dziennikarzem „Daily Mail”.

Słoweniec zupełnie nie spodziewał się komunikatu o powstaniu nowych rozgrywek, podobnie jak tego, że na jej czele u boku Joel Glazera i Florentino Péreza stanie Andrea Agnelli. W poniedziałek UEFA poinformowała o zatwierdzonych reformach Ligi Mistrzów, a niewiele brakowało, aby prezydent organizacji złożył podziękowania Włochowi.

– Miałem wszystko przygotowane i w przemówieniu dziękowałem Agnellemu. Zmieniałem słowa czterokrotnie – rozpoczął.

– Wspólny wysiłek pokazał, że nie wszystko jest na sprzedaż, że nie możesz przyjść z miliardami i powiedzieć: „Nie obchodzi mnie tradycja i historia tego, co kochacie, bo mam wystarczająco pieniędzy, by kupić to wszystko”. Nie ma mowy! To nie przejdzie! – zaznaczył.

– Każdy musi ponieść konsekwencje swoich działań i nie możemy udawać, że nic się nie stało. Nie możesz zrobić czegoś takiego i powiedzieć: „Zostałem ukarany, bo wszyscy mnie nienawidzą”. Nie mają problemów przez kogoś, a przez samych siebie. To nie było fair i zobaczymy w kolejnych dniach, co zrobimy – dodał.

– Dla mnie istnieje klarowna różnica między angielskimi klubami a pozostałą szóstką. Wycofały się jako pierwsze i przyznały się do błędu. Musisz mieć w sobie pewną wielkość, by stwierdzić: „Myliłem się”. Dla mnie są trzy grupy w tej dwunastce: angielska szóstka, która wyszła pierwsza, potem trzy inne kluby (Atlético Madryt, Milan, Inter Mediolan) oraz pozostali. Ci, którzy uważają, że ziemia jest płaska i myślą, że Superliga ciągle istnieje. Między nimi istnieje wielka różnica. Każdy zostanie pociągnięty do odpowiedzialności, a w jaki sposób, to się jeszcze okaże – zakończył.

Aleksander Čeferin nie wyklucza zmian w nowej Lidze Mistrzów. Pierwotny plan zakładał przyznanie dwóch miejsc dla ekip, które mogą pochwalić się najlepszym współczynnikiem w ciągu ostatnich pięciu lat, ale z jakichś powodów nie zakwalifikowały się do rozgrywek. Teraz mogą one trafić do mistrzów z kolejnych krajów, jak chociażby Turcja czy Szkocja.

– Wszelkie zmiany są możliwe – powiedział wprost.

***

Danilo: Gdyby UEFA naprawdę tak bardzo troszczyła się o piłkarzy, nie kazałaby nam tyle podróżować w środku pandemii

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy