Čeferin: Każdy musi ponieść konsekwencje swoich działań

Čeferin: Każdy musi ponieść konsekwencje swoich działań fot. Stas Rudenko / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Daily Mail

Prezydent UEFA Aleksander Čeferin ponownie podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat utworzenia Superligi i buntu 12 klubów. Tym razem rozmawiał z Robem Draperem, dziennikarzem „Daily Mail”.

Słoweniec zupełnie nie spodziewał się komunikatu o powstaniu nowych rozgrywek, podobnie jak tego, że na jej czele u boku Joel Glazera i Florentino Péreza stanie Andrea Agnelli. W poniedziałek UEFA poinformowała o zatwierdzonych reformach Ligi Mistrzów, a niewiele brakowało, aby prezydent organizacji złożył podziękowania Włochowi.

– Miałem wszystko przygotowane i w przemówieniu dziękowałem Agnellemu. Zmieniałem słowa czterokrotnie – rozpoczął.

– Wspólny wysiłek pokazał, że nie wszystko jest na sprzedaż, że nie możesz przyjść z miliardami i powiedzieć: „Nie obchodzi mnie tradycja i historia tego, co kochacie, bo mam wystarczająco pieniędzy, by kupić to wszystko”. Nie ma mowy! To nie przejdzie! – zaznaczył.

– Każdy musi ponieść konsekwencje swoich działań i nie możemy udawać, że nic się nie stało. Nie możesz zrobić czegoś takiego i powiedzieć: „Zostałem ukarany, bo wszyscy mnie nienawidzą”. Nie mają problemów przez kogoś, a przez samych siebie. To nie było fair i zobaczymy w kolejnych dniach, co zrobimy – dodał.

– Dla mnie istnieje klarowna różnica między angielskimi klubami a pozostałą szóstką. Wycofały się jako pierwsze i przyznały się do błędu. Musisz mieć w sobie pewną wielkość, by stwierdzić: „Myliłem się”. Dla mnie są trzy grupy w tej dwunastce: angielska szóstka, która wyszła pierwsza, potem trzy inne kluby (Atlético Madryt, Milan, Inter Mediolan) oraz pozostali. Ci, którzy uważają, że ziemia jest płaska i myślą, że Superliga ciągle istnieje. Między nimi istnieje wielka różnica. Każdy zostanie pociągnięty do odpowiedzialności, a w jaki sposób, to się jeszcze okaże – zakończył.

Aleksander Čeferin nie wyklucza zmian w nowej Lidze Mistrzów. Pierwotny plan zakładał przyznanie dwóch miejsc dla ekip, które mogą pochwalić się najlepszym współczynnikiem w ciągu ostatnich pięciu lat, ale z jakichś powodów nie zakwalifikowały się do rozgrywek. Teraz mogą one trafić do mistrzów z kolejnych krajów, jak chociażby Turcja czy Szkocja.

– Wszelkie zmiany są możliwe – powiedział wprost.

***

Danilo: Gdyby UEFA naprawdę tak bardzo troszczyła się o piłkarzy, nie kazałaby nam tyle podróżować w środku pandemii

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy