Černych odchodzi z Jagiellonii!

Černych odchodzi z Jagiellonii!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Wołosik | Przegląd Sportowy | Media rosyjskie

Fiodor Černych jest już o krok od przeprowadzki do Rosji.

Kontrakt napastnika wygasa wraz z końcem sezonu, zatem Jagiellonia ma tej zimy ostatnią szansę, by zarobić na swojej gwieździe. Wszystko wskazuje na to, że 26-latek spróbuje swoich sił za granicą, a konkretniej wyjedzie na Wschód. Jeszcze kilka miesięcy temu zabiegało o niego Anży Machaczkała, ale Litwin nie przeprowadzi się jednak nad Morze Kaspijskie, a do stolicy Rosji.

W ostatnim czasie o transfer Litwina starało się moskiewskie Dynamo i wygląda na to, że to właśnie ten klub wygrał rywalizację. Dziennikarz „Przeglądu Sportowego”, Piotr Wołosik, poinformował, że Rosjanie uzgodnili już z „Jagą” sprawę kwoty odstępnego i strony osiągnęły porozumienie. Teraz najprawdopodobniej pozostaje dopiąć różnego rodzaju szczegóły.

Również zawodnik musi omówić warunki swojej współpracy z „Dinamikimi”. To jednak nie powinno stanowić większego problemu, ponieważ Černych już od dłuższego czasu planował swoje odejście, a w zeszłym tygodniu w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” otwarcie wypowiadał się na temat ofert napływających z Rosji.

- Jest kilka propozycji. O ofertach z Włoch czytałem tylko w prasie. Nic o nich nie wiem. Rosja? To prawda, ale szczegóły znają moi agenci. Jeśli się dogadają z nowym klubem i z Jagiellonią, być może zmienię klub już teraz. Nie wykluczam jednak, że zostanę w Białymstoku do końca kontraktu. Musimy przecież powalczyć o mistrzostwo Polski, a beze mnie może być o to trudno - mówił Černych.

26-latek trafił do Jagiellonii w 2015 roku z Górnika Łęczna. Wszechstronny zawodnik, mogący grać zarówno w ataku, jak i na skrzydle, rozegrał w obecnym sezonie 21 meczów ligowych, w których zanotował trzy gole i siedem asyst. Transfer do Dynama będzie dla niego powrotem w rodzinne strony, Černych urodził się bowiem w Moskwie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dawid Kownacki na radarze Espanyolu Dawid Kownacki na radarze Espanyolu Damian Kądzior może opuścić zimą Eibar Damian Kądzior może opuścić zimą Eibar Raków Częstochowa ma nowego bramkarza. Dominik Holec w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Raków Częstochowa ma nowego bramkarza. Dominik Holec w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Flanagan blisko polskiego klubu. Zaawansowane negocjacje Flanagan blisko polskiego klubu. Zaawansowane negocjacje Eriksen chce wrócić do Premier League. Wysoka pensja stanowi problem Eriksen chce wrócić do Premier League. Wysoka pensja stanowi problem Milik zaakceptował ofertę Olympique'u Marsylia. Polak czeka na porozumienie pomiędzy klubami Milik zaakceptował ofertę Olympique'u Marsylia. Polak czeka na porozumienie pomiędzy klubami OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A OFICJALNIE: AC Milan pozyskał Meïté. To pierwszy zimowy transfer lidera Serie A

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy