Cezary Kulesza: Każda moja decyzja będzie odebrana jako kontrowersyjna

Cezary Kulesza: Każda moja decyzja będzie odebrana jako kontrowersyjna fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: SportoweFakty.wp.pl

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza wypowiedział się na łamach SportoweFakty.wp.pl na temat posady selekcjonera reprezentacji.

Od końcówki stycznia selekcjonerem reprezentacji Polski jest Czesław Michniewicz, który awansował z nią na mundial w Katarze, a następnie już na turnieju wyszedł z grupy. Wynik został przyjęty różnie. Jedni twierdzą, że biało-czerwoni osiągnęli sukces. Inni sugerują, że zrobili to, co do nich należało, a na jego słabszą ocenę wpływa również nieporywający styl gry polskiego zespołu.

Sam Michniewicz przyznał już w rozmowie z Radiem ZET, że nie zrezygnuje ze stanowiska. Jego kontrakt jest ważny do końca roku i o tym, czy zostanie przedłużony, zadecyduje prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza.

Co powiedział działacz na łamach SportoweFakty.wp.pl?

- Spokojnie, mam czas. (…) Jakąkolwiek decyzję podejmę, to znajdą się tacy, którzy powiedzą, że była zła, czy kontrowersyjna. Bo gdy Czesław Michniewicz zostanie, a odpukać nie pójdzie nam w eliminacjach do EURO 2024, to powiedzą, że Kulesza miał okazję zmiany szkoleniowca, a z niej nie skorzystał. Z kolei gdybym sięgnął po nowego szkoleniowca i jemu nie poszło, to też ktoś powie, że Kulesza niepotrzebnie zmieniał, skoro wszystko było poukładane. Tak czy inaczej, każda moja decyzja będzie odebrana jako kontrowersyjna - przyznał szef PZPN-u (całość TUTAJ).

Kulesza tego nie potwierdził, ale zdaniem mediów federacja może przedłużyć kontrakt z Michniewiczem na dotychczasowych warunkach, ale musi zrobić to do siedmiu dni po ostatnim meczu reprezentacji w roku kalendarzowym.

***

Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu”

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu Jakub Kamiński strzela Bayernowi Monachium. Pierwszy gol Polaka w Bundeslidze Jakub Kamiński strzela Bayernowi Monachium. Pierwszy gol Polaka w Bundeslidze Premier League: Historyczny gol Harry'ego Kane'a z Manchesterem City Premier League: Historyczny gol Harry'ego Kane'a z Manchesterem City Victor Osimhen rozchwytywany. Gigant gotowy na wielką licytację o podpis napastnika Victor Osimhen rozchwytywany. Gigant gotowy na wielką licytację o podpis napastnika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy