Cezary Kulesza wybrał nowego selekcjonera. Ale wciąż nie wiemy kogo

Cezary Kulesza wybrał nowego selekcjonera. Ale wciąż nie wiemy kogo fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Meczyki.pl | Sport.pl

W najbliższą środę, a więc 20 września, poznamy nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Jak podają Meczyki.pl i Sport.pl, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej podjął już decyzję.

Poniedziałek jest dniem, w którym w siedzibie PZPN-u odbyło się spotkanie dotyczące wyboru następcy Fernando Santosa. Omawiano i dokładnie analizowano na nim profile dwóch kandydatów - Michała Probierza i Marka Papszuna.

Dyrektor federacji, Marcin Dorna, zapoznał uczestników kolegium z sylwetkami dwóch trenerów. Omówił ich mocne i słabe strony, doświadczenie czy style gry, które preferują. Stworzono również listę reprezentantów, z którymi mieli okazję w przeszłości współpracować. Dokładny werdykt punktowy nie jest znany, aczkolwiek przewagę miał tu uzyskać Probierz. To jednak o niczym nie przesądza.

Jeszcze wieczorem Cezary Kulesza spotka się z kilkoma najbliższymi współpracownikami, by omówić ostatnie kwestie wyboru wyczekiwanego przez całą Polskę. Na kogo ostatecznie postawi prezes?

Szef PZPN-u pary z ust nie puści. W krótkiej rozmowie z portalem Meczyki.pl przyznał, że „dokonał wyboru”.

Michał Probierz ma być obecnie faworytem do przejęcia sterów nad rozbitą kadrą. Niewykluczone, że taką narrację specjalnie tworzy sam prezes, który wielokrotnie zaskakiwał wyborami. Cezaremu Kuleszy wiele można zarzucić, ale trzeba przyznać, że świetnie potrafi budować emocje w narodzie.

Jak przekazał polski związek, w środę o 12:00 hotelu DoubleTree by Hilton w Warszawie odbędzie się specjalna konferencja z udziałem nowego selekcjonera. Transmisja zostanie udostępniona na YouTube'owym kanale Łączy nas piłka.

Wedle doniesień Sport.pl wcześniej, bo około godziny 10 rozpocznie się spotkanie zarządu PZPN-u, na którym jako pierwsi o wyborze Kuleszy dowiedzą się działacze. Dopiero później prezes wykona telefon do wybranego szkoleniowca.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół” Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy