„Chciałem podpisać kontrakt z Arsenalem, ale Wengera zwolniono. Byliśmy w szoku”

„Chciałem podpisać kontrakt z Arsenalem, ale Wengera zwolniono. Byliśmy w szoku”
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: BBC

Jack Wilshere przekonuje, że wbrew oficjalnym oświadczeniom Arsène Wenger został zwolniony z Arsenalu.

W zeszłym roku wokół Francuza wywołała się spora burza, a część kibiców domagała się odejścia legendarnego szkoleniowca, pod wodzą którego drużyna radziła sobie poniżej oczekiwań. Mimo to menedżer przedłużył swój kontrakt o kolejne dwa sezony. Nie było mu jednak dane go wypełnić, ponieważ klub pożegnał się z nim już po pierwszej kampanii.

Z oficjalnego komunikatu Wengera wynikało, iż to on podjął decyzję o odejściu na podstawie rozmów z zarządem. Później zdradził w jednym z wywiadów, że taki wybór zapadł nie tylko z jego inicjatywy, ale Jack Wilshere, który tego lata również rozstał się z „Kanonierami” i przeszedł do West Hamu, nie owija w bawełnę i mówi wprost, że legendarny menedżer został zwolniony przez klub.

- To był ostatni rok mojego kontraktu, rozmawiałem z ówczesnym menedżerem, Arsène'em Wengerem, i powiedział mi, że nie otrzymam żadnej propozycji nowej umowy, że mogę odejść - mówi Anglik komentując sprawę swojego odejścia w rozmowie z „BBC”.

- W tamtym momencie byłem kontuzjowany, więc wszystko było trudne, ponieważ nie byłem w formie i nie grałem, nie chciało mnie zbyt wiele klubów. Zostałem jednak, wywalczyłem powrót do zespołu, aż w końcu, w styczniu, dostałem propozycję nowej umowy. Byłem gotów ją podpisać, ale później Arsène został zwolniony.

- To było dziwne, wszyscy byli w szoku, a Per Mertesacker, nasz kapitan, powiedział tylko kilka słów, wszyscy byli zszokowani. Dziwna sprawa. Nikt się tego tak naprawdę nie spodziewał, ale to zmieniło wszystko, wolałem poczekać na rozmowę z nowym menedżerem. Zrobiłem to, był świetny, bardzo szczery. Powiedział mi, że mogę zostać, ale nie będę grać w pierwszym składzie, dlatego uznałem, że to odpowiedni czas, by w końcu odejść.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy