Chelsea aktywna przy konstruowaniu zarządu. Sięgnie po prezesa klubu z Bundesligi?!

Chelsea aktywna przy konstruowaniu zarządu. Sięgnie po prezesa klubu z Bundesligi?! fot. Alex Yeung / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: David Ornstein [The Athletic]

Prezes zarządu RB Lipsk Oliver Mintzlaff przykuł uwagę Todda Boehly'ego, który ma zamiar przedstawić mu ofertę pracy dla Chelsea w podobnej roli - ujawnił David Ornstein z „The Athletic”.

Odwołanie dwóch spotkań z rzędu w Premier League wskutek najpierw śmierci królowej Elżbiety II, a później problemów organizacyjnych na tle zapewnienia bezpieczeństwa wydarzenia pozwoliło głównodowodzącemu konsorcjum skoncentrować się w zupełności na sprawach pozaboiskowych. Boehly, który przejął klub z rąk Romana Abramowicza, zamierza skompletować swoją „drużynę marzeń” w sferze zarządzania.

Według ostatnich doniesień Fabrizio Romano, „The Blues” sumiennie wykonują swoje postanowienia. Obecnie trwają zaawansowane rozmowy w kwestii zatrudnienia działacza z innego Red Bulla w roli dyrektora sportowego.

Jak powszechnie wiadomo, Todd Boehly mocno ceni sobie rozwój struktury modelu City Football Group czy właśnie grupy Red Bulla, który w Europie zapanował w ekipach z Salzburga i Lipska. Dlatego też amerykański biznesmen zdecydował się zwrócić do prezesa ekipy z Bundesligi, aby wyczuć możliwość podjęcia współpracy.

Choć na pierwszy rzut oka wypełnienie posady prezesa na Stamford Bridge nie jest konieczne przez obecność Toma Glicka, w najbliższej przyszłości może dojść do przetasowania. Mintzlaff znajduje się w planach właścicieli londyńczyków jako lider długoterminowego, ambitnego projektu.

Pierwszy kontakt między stronami miał miejsce jeszcze podczas letniego okna transferowego z inicjatywy Chelsea. Jednak ze względu na bezpośrednie relacje biznesowe, takie jak negocjacje w sprawie kupna/sprzedaży Timo Wernera czy próba przeprowadzki Joško Gvardiola, zdecydowano się przełożyć rozmowy na wrzesień.

Mintzlaff działa na rzecz RB Lipsk od 2014 roku, pomagając klubowi stać się solidną firmą piłkarską w Bundeslidze, podtrzymując status drużyny na wysokim europejskim poziomie.

Sylwetka Niemca mocno zazębia się z zamiarami Boehly'ego, który planuje dokonać ekspansji na kraje zachodniej Europy, a nawet Ameryki Południowej, w celu przejęcia udziałów potrzebnych do rozpropagowania projektu „klubów satelitarnych”, gdzie perspektywiczni zawodnicy akademii mogliby rozwijać swoje umiejętności w najwyższych ligach krajowych pod wodzą zaufanych pracowników Amerykanina.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy