Chelsea: Dwóch kandydatów na następcę Kepy Arrizabalagi

Chelsea: Dwóch kandydatów na następcę Kepy Arrizabalagi
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Athletic

Kepa Arrizabalaga najprawdopodobniej wkrótce odejdzie z Chelsea, a Anglicy już rozglądają się za potencjalnymi kandydatami na jego następcę. Jak donosi „The Athletic”, na ich liście życzeń znalazło się dwóch golkiperów - André Onanę oraz Deana Hendersona.

Najdroższy bramkarz świata nie przekonuje Franka Lamparda, dlatego poprosił on kierownictwo „The Blues” o poszukanie mu nowego pracodawcy. I choć będzie to niezwykle trudne z racji pobieranej przez niego pensji na Stamford Bridge (150 tysięcy funtów tygodniowo), początkujący menedżer obecnie nie wiąże przyszłości z 25-latkiem.

W międzyczasie trwają intensywne prace nad pozyskaniem nowego golkipera. Według Dermota Corrigana z „The Athletic” kandydatów jest dwóch. Są to André Onana z Ajaksu oraz Dean Henderson, który w tej chwili przebywa na wypożyczenie w Sheffield United, lecz lada moment wróci na Old Traffrod.

Brytyjski dziennikarz uzupełnia te informacje o fakt, iż zdecydowanie wyżej stoją notowania Kameruńczyka, z którym Chelsea ma negocjować już od kilku miesięcy. Tym samym uzgodnienie warunków indywidualnego kontraktu nie powinno stanowić problemu, podobnie jak osiągnięcie porozumienia z „Synami Bogów”. 24-latek ma bowiem zgodę na odejście i choć nie tak dawno Erik ten Hag zasugerował, że być może zostanie on w klubie, szanse na to wydają się nikłe.

Co do o rok młodszego Anglika, notuje on znakomity sezon, ale zważywszy na informacje o jego powrocie do Manchesteru United, z pewnością trudno będzie wynegocjować odejście bramkarza z bądź co bądź w przyszłości potencjalnym konkurentem do tytułu mistrzowskiego, stąd „pole position” gracza, który przebywa w Holandii już od stycznia 2015 roku.

Dorobek Onany z kampanii 2019/2020 to 39 meczów i 15 czystych kont, a Hendersona 37 spotkań i 14 czystych kont. Corrigan dodaje, że cena za reprezentanta Kamerunu powinna oscylować wokół kwoty 30 milionów euro.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Koronawirus w Dricie, czyli poznaliśmy rywala Legii Warszawa w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE] Koronawirus w Dricie, czyli poznaliśmy rywala Legii Warszawa w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE] Legia Warszawa odpowiada na zarzuty Bońka Legia Warszawa odpowiada na zarzuty Bońka OFICJALNIE: Nico Gaitán wrócił do Portugalii po czterech latach OFICJALNIE: Nico Gaitán wrócił do Portugalii po czterech latach OFICJALNIE: Tuszyński w Wiśle Płock OFICJALNIE: Tuszyński w Wiśle Płock OFICJALNIE: Bogusz przedłużył umowę z Leeds United OFICJALNIE: Bogusz przedłużył umowę z Leeds United Marić dołącza do Gytkjæra. OFICJALNIE: Rekordowy transfer Monzy Marić dołącza do Gytkjæra. OFICJALNIE: Rekordowy transfer Monzy Wisła Kraków dopięła swego. Turgeman zostaje! Wisła Kraków dopięła swego. Turgeman zostaje!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy