Chelsea: Dwóch kandydatów na następcę Kepy Arrizabalagi

Chelsea: Dwóch kandydatów na następcę Kepy Arrizabalagi
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Athletic

Kepa Arrizabalaga najprawdopodobniej wkrótce odejdzie z Chelsea, a Anglicy już rozglądają się za potencjalnymi kandydatami na jego następcę. Jak donosi „The Athletic”, na ich liście życzeń znalazło się dwóch golkiperów - André Onanę oraz Deana Hendersona.

Najdroższy bramkarz świata nie przekonuje Franka Lamparda, dlatego poprosił on kierownictwo „The Blues” o poszukanie mu nowego pracodawcy. I choć będzie to niezwykle trudne z racji pobieranej przez niego pensji na Stamford Bridge (150 tysięcy funtów tygodniowo), początkujący menedżer obecnie nie wiąże przyszłości z 25-latkiem.

W międzyczasie trwają intensywne prace nad pozyskaniem nowego golkipera. Według Dermota Corrigana z „The Athletic” kandydatów jest dwóch. Są to André Onana z Ajaksu oraz Dean Henderson, który w tej chwili przebywa na wypożyczenie w Sheffield United, lecz lada moment wróci na Old Traffrod.

Brytyjski dziennikarz uzupełnia te informacje o fakt, iż zdecydowanie wyżej stoją notowania Kameruńczyka, z którym Chelsea ma negocjować już od kilku miesięcy. Tym samym uzgodnienie warunków indywidualnego kontraktu nie powinno stanowić problemu, podobnie jak osiągnięcie porozumienia z „Synami Bogów”. 24-latek ma bowiem zgodę na odejście i choć nie tak dawno Erik ten Hag zasugerował, że być może zostanie on w klubie, szanse na to wydają się nikłe.

Co do o rok młodszego Anglika, notuje on znakomity sezon, ale zważywszy na informacje o jego powrocie do Manchesteru United, z pewnością trudno będzie wynegocjować odejście bramkarza z bądź co bądź w przyszłości potencjalnym konkurentem do tytułu mistrzowskiego, stąd „pole position” gracza, który przebywa w Holandii już od stycznia 2015 roku.

Dorobek Onany z kampanii 2019/2020 to 39 meczów i 15 czystych kont, a Hendersona 37 spotkań i 14 czystych kont. Corrigan dodaje, że cena za reprezentanta Kamerunu powinna oscylować wokół kwoty 30 milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy