Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna

Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna fot. Shutterstock
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Record

Manuel Ugarte ze Sportingu otrzymał konkretne oferty ze strony Chelsea oraz Paris Saint-Germain. Po ich przeanalizowaniu zaakceptował możliwość kontynuowania kariery w „The Blues” - informuje „Record”.

Ośmiokrotny reprezentant Urugwaju był w ostatnich tygodniach obiektem pragnień przedstawicieli angielskiego i francuskiego giganta.

Obaj wyrazili gotowość do aktywacji klauzuli odstępnego zawartej w jego kontrakcie obowiązującym do 30 czerwca 2026 roku. W związku z tym musieli wykonać ogrom pracy, by przekonać samego defensywnego pomocnika do zaakceptowania ich oferty.

Lepsze finansowo warunki Manuelowi Ugarte gwarantowało Paris Saint-Germain - pięć milionów euro na sezon. Nie okazało się to jednak wystarczające, ponieważ ten wybrał propozycję Chelsea z pulą zarobków sięgającą tylko lub aż 3,5 miliona euro rocznie plus bliżej nieokreślone bonusy, o czym poinformował „Record”.

22-letni zawodnik spojrzał przychylniejszym okiem na perspektywę kontynuowania kariery na Stamford Bridge, ponieważ bardziej docenia rywalizację w Premier League niż Ligue 1. Ponadto wierzy, że pomoże londyńskiemu klubowi wrócić w ekspresowym tempie na europejskie salony.

„The Blues” wyłożą łącznie 65 milionów euro na pozyskanie reprezentanta Urugwaju, ponieważ do klauzuli 60 milionów euro dołożą jeszcze dodatki sięgające pięciu milionów euro.

Ugarte dołączył do Sportingu z Famalicão za 10,5 miliona euro w sierpniu 2021 roku.

Od tego czasu rozegrał 85 spotkań dla „Lwów”, notując w nich trafienie i trzy asysty, co przełożyło się na wygranie Pucharu Ligi Portugalskiej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy