Chelsea gotowa złożyć ofertę za reprezentanta Niemiec

Chelsea gotowa złożyć ofertę za reprezentanta Niemiec
Redakcja
Redakcja
Źródło: Bild

Benjamin Henrichs z Bayeru Leverkusen znalazł się na celowniku Chelsea.

Henrichsa od lat uważa się za jeden z największych talentów w niemieckim futbolu. Jest on wychowankiem Bayeru i pomimo zaledwie 21 lat, ma już na koncie 74 występy w pierwszym zespole „Aptekarzy”. Ponadto trzykrotnie zakładał koszulkę reprezentacji Niemiec.

W Anglii zdobył popularność po fantastycznym występie w meczu Ligi Mistrzów przeciwko Tottenhamowi na Wembley w 2016 roku. Teraz, szukając zmiennika na pozycji bocznego obrońcy, Chelsea jest gotowa wyłożyć za młodego Niemca 35 milionów euro. Henrichsa obowiązuje jednak kontrakt z Bayerem do 2022 roku, który w dodatku nie zawiera klauzuli odstępnego.

Od decyzji działaczy B04 zależeć więc będzie przyszłość 21-laka. Od roku z BayArena próbuje wyciągnąć go ligowy rywal, RB Lipsk, jednak „Czerwone Byki” nie są w stanie spełnić oczekiwań finansowych Bayeru. Najwyższa kwota odstępnego, jaką do tej pory zainkasował Bayer za swojego piłkarza, to 30 milionów euro od Tottenhamu za Hueng-Min Sona. Biorąc pod uwagę, że w trwającym sezonie Henrichs prezentuje się bardzo przeciętnie, może się okazać, że Niemcy ubiją znakomity interes, oddając go za rekordowe 35 milionów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Aymeric Laporte gotowy na odejście z Manchesteru City. Klub już wytypował potencjalnego następcę Aymeric Laporte gotowy na odejście z Manchesteru City. Klub już wytypował potencjalnego następcę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy