Chelsea i Liverpool mogą powalczyć latem o tego trenera

2024-03-14 18:10:29; Aktualizacja: 3 miesiące temu
Chelsea i Liverpool mogą powalczyć latem o tego trenera
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: The Times

Roberto De Zerbi, obecny szkoleniowiec Brighton & Hove Albion FC, jest jednym z kandydatów do objęcia posady menedżera Liverpoolu lub Chelsea - podaje „The Times”.

Oprócz FC Barcelony, z którą pod koniec sezonu żegna się Xavi, nowego trenera szukać będą angielskie kluby - Liverpool oraz Chelsea. Klub z Anfield latem opuści ich wieloletni trener Jürgen Klopp, który z „The Reds” związany jest od 2015 roku. W Chelsea z kolei zmiana spowodowana może być niesatysfakcjonującymi wynikami klubu. Podopieczni Mauricio Pochettino zajmują aktualnie dopiero 11. lokatę w Premier League, ze stratą aż 16 punktów do miejsca premiowanego grą w Lidze Mistrzów.

Wszystko to sprawia, że w świecie piłki łakomym kąskiem staje się Roberto De Zerbi. Włoski szkoleniowiec wprowadził Brighton & Hove Albion do europejskich pucharów, zajmując z nimi w poprzednim sezonie sensacyjne szóste miejsce w ligowej tabeli. W klubie obawiają się, że kuszony wieloma ofertami 44-latek zdecyduje się na opuszczenie drużyny latem.

Choć De Zerbiemu pozostały jeszcze ponad dwa lata kontraktu, to w jego umowie zawarta została klauzula odstępnego w wysokości około 13 milionów euro. Kwota ta jednak nie wydaje się być odstraszająca dla żadnego z angielskich gigantów.

Najbliższym meczem Brighton będzie rewanżowe starcie z AS Romą w ramach 1/8 finału Ligi Europy. W pierwszym spotkaniu zespół Daniele De Rossiego wygrał z „Mewami” 0:4, a trener pokonanej drużyny nie krył złości i rozgoryczenia, krytykując klub „od właścicieli, przez trenerów, aż po zawodników”.