Chelsea i Sevilla z hitową wymianą obrońców?!

Chelsea i Sevilla z hitową wymianą obrońców?! fot. Silvi Photo / Shutterstock.com
Szymon Klauza
Szymon Klauza
Źródło: Fabrizio Romano

Chelsea i Sevilla wciąż rozmawiają w sprawie hitowej wymiany. Do Londynu trafi Julesa Koundé, a w drugą stronę z dodatkową opłatą powędruje Kurt Zouma, informuje na Twitterze Fabrizio Romano.

Koundé tego lata był bliski podpisania kontraktu z Tottenhamem. Klub z Londynu dogadał się już nawet z Sevillą w sprawie kwoty. Brakowało już tylko zgody na transfer od samego zawodnika. Ostatecznie postawił on weto i nie zgodził się na zmianę otoczenia, ponieważ szuka drużyny, która zagwarantuje mu możliwość gry w Lidze Mistrzów.

Kilka dni później nagle w angielskich i hiszpańskich mediach pojawił się temat Chelsea. Po wygraniu Ligi Mistrzów menedżer Thomas Tuchel rozgląda się za nowym, środkowym obrońcą. Przejście na system z trójką defensorów oraz coraz częstsze urazy Thiago Silvy zmusił drużynę ze Stamford Bridge do rozejrzenia się za nowym stoperem.

W tym miejscu idealnym kandydatem byłby właśnie Koundé. Ma dopiero 22 lata, ale jednocześnie w Hiszpanii pokazał już gotowość występów na najwyższym poziomie. Do tego jego atut to uniwersalność - skutecznie obstawi nie tylko środek, ale też prawą obronę.

Sevilla przy okazji transakcji zainteresowała się stoperem Chelsea - Kurtem Zoumą. Francuz wypadł z łask menedżera Thomasa Tuchela i tego lata rozgląda się za zmianą otoczenia. Wcześniej w prasie pojawiał się temat przeprowadzki do AS Romy, gdzie zespół przejął jego były menedżer - José Mourinho.

Teraz jednak bardziej prawdopodobne wydaje się, że trafi on do Hiszpanii w ramach wymiany. „The Blues” oddadzą go Sevilli, a do siebie sprowadzą Koundé, dopłacając do tego jeszcze określoną kwotę. Na razie nie jest ona znana.

Jak informuje Romano, rozmowy w sprawie trwają. Ich rezultat powinniśmy poznać w najbliższych dniach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafael Leão musi zapłacić Sportingowi 16,5 miliona euro za rozwiązanie umowy Rafael Leão musi zapłacić Sportingowi 16,5 miliona euro za rozwiązanie umowy 75 milionów euro za Dušana Vlahovicia. Hit okna blisko finalizacji! 75 milionów euro za Dušana Vlahovicia. Hit okna blisko finalizacji! FC Barcelona dąży do wymiany z Ajaksem. Złożyła już ofertę FC Barcelona dąży do wymiany z Ajaksem. Złożyła już ofertę Dušan Vlahović: Dla niego wszystko już jasne. Szczegóły nowej umowy Dušan Vlahović: Dla niego wszystko już jasne. Szczegóły nowej umowy Inter Mediolan wyznaczył priorytetowy cel transferowy na końcówkę zimowego okna Inter Mediolan wyznaczył priorytetowy cel transferowy na końcówkę zimowego okna Widzew Łódź przeprowadził drugi zimowy transfer [OFICJALNIE] Widzew Łódź przeprowadził drugi zimowy transfer [OFICJALNIE] Arsenal wierzy w pozyskanie nowego napastnika do końca okna. Spróbuje z dwójką piłkarzy Arsenal wierzy w pozyskanie nowego napastnika do końca okna. Spróbuje z dwójką piłkarzy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy