Chelsea i Sevilla z hitową wymianą obrońców?!

Chelsea i Sevilla z hitową wymianą obrońców?! fot. Silvi Photo / Shutterstock.com
Szymon Klauza
Szymon Klauza
Źródło: Fabrizio Romano

Chelsea i Sevilla wciąż rozmawiają w sprawie hitowej wymiany. Do Londynu trafi Julesa Koundé, a w drugą stronę z dodatkową opłatą powędruje Kurt Zouma, informuje na Twitterze Fabrizio Romano.

Koundé tego lata był bliski podpisania kontraktu z Tottenhamem. Klub z Londynu dogadał się już nawet z Sevillą w sprawie kwoty. Brakowało już tylko zgody na transfer od samego zawodnika. Ostatecznie postawił on weto i nie zgodził się na zmianę otoczenia, ponieważ szuka drużyny, która zagwarantuje mu możliwość gry w Lidze Mistrzów.

Kilka dni później nagle w angielskich i hiszpańskich mediach pojawił się temat Chelsea. Po wygraniu Ligi Mistrzów menedżer Thomas Tuchel rozgląda się za nowym, środkowym obrońcą. Przejście na system z trójką defensorów oraz coraz częstsze urazy Thiago Silvy zmusił drużynę ze Stamford Bridge do rozejrzenia się za nowym stoperem.

W tym miejscu idealnym kandydatem byłby właśnie Koundé. Ma dopiero 22 lata, ale jednocześnie w Hiszpanii pokazał już gotowość występów na najwyższym poziomie. Do tego jego atut to uniwersalność - skutecznie obstawi nie tylko środek, ale też prawą obronę.

Sevilla przy okazji transakcji zainteresowała się stoperem Chelsea - Kurtem Zoumą. Francuz wypadł z łask menedżera Thomasa Tuchela i tego lata rozgląda się za zmianą otoczenia. Wcześniej w prasie pojawiał się temat przeprowadzki do AS Romy, gdzie zespół przejął jego były menedżer - José Mourinho.

Teraz jednak bardziej prawdopodobne wydaje się, że trafi on do Hiszpanii w ramach wymiany. „The Blues” oddadzą go Sevilli, a do siebie sprowadzą Koundé, dopłacając do tego jeszcze określoną kwotę. Na razie nie jest ona znana.

Jak informuje Romano, rozmowy w sprawie trwają. Ich rezultat powinniśmy poznać w najbliższych dniach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy