Chelsea na sprzedaż!

Chelsea na sprzedaż! fot. Andrew Cowie / Colorsport / PRESSFOCUS
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Telegraph | Blick

Roman Abramowicz szuka chętnych na pozyskanie udziałów w Chelsea. Jej ewentualna sprzedaż może zostać jednak zablokowana przez wprowadzone sankcje.

Napaść Rosji na Ukrainę doprowadziła do nałożenia niespotykanych do tej pory sankcji na agresora oraz osoby powiązane bardziej lub mniej z Władimirem Putinem oraz państwowymi spółkami.

Formalnie nie został nimi jeszcze w znaczącym stopniu dotknięty Roman Abramowicz. 55-latek jest właścicielem klubu piłkarskiego Chelsea od 2003 roku i od tego momentu, za sprawą zainwestowanych w niego pieniędzy, doprowadził zespół do między innymi wywalczenia pięciu mistrzostw Anglii czy dwukrotnego wygrania Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy.

Miliarder będzie miał w najbliższym czasie olbrzymi kłopot z dalszym finansowaniem drużyny z uwagi na swoje powiązania z prezydentem Rosji, dlatego postanowił w trybie natychmiastowym odsunąć się od obecnej działalności „The Blues”.

W mediach możemy jednak przeczytać, że na tym cała sprawa się nie zakończy, ponieważ Abramowicz ma dążyć do jak najszybszego pozbycia się swoich aktywów w Wielkiej Brytanii, w tym ekipy ze Stamford Bridge.

Na taki rozwój wypadków wskazują dziennikarze „The Telegraph”. Ich doniesienia potwierdza szwajcarski biznesmen Hansjörg Wyss. Ma on być jednym z przynajmniej czterech podmiotów, którym zaoferowano możliwość przejęcia Chelsea.

- Podobnie jak inni rosyjscy oligarchowie, tak i Roman Abramowicz, jako jeden z najbliższych przyjaciół oraz doradców Władimira Putina, wpadł w panikę. Dlatego próbuje sprzedać wszystkie swoje wille w Anglii. Chce też szybko sprzedać Chelsea. Ja oraz trzy inne osoby otrzymaliśmy od niego we wtorek ofertę kupna klubu - stwierdził miliarder w rozmowie z „Blickiem”.

- Muszę teraz poczekać od czterech do pięciu dni, bo Abramowicz żąda zbyt wiele. Chelsea jest mu winna prawie dwa miliardy funtów, a nie ma własnych pieniędzy. Ci, którzy kupią zespół, mają mu zrekompensować tę stratę - kontynuował Szwajcar.

- Na dzień dzisiejszy nie znam dokładnej ceny. Mogę sobie wyobrazić, że razem z partnerami kupię Chelsea, ale najpierw muszę zbadać ogólne warunki. Mogę powiedzieć, że na pewno nie zrobię tego sam, tylko z sześcioma czy siedmioma partnerami - zakończył Wyss.

„The Telegraph” dodaje, że Abramowicz oczekuje około czterech miliardów funtów, ale źródła krążące wokół zbliżającej się prawdopodobnej operacji uważają, że Rosjanin zgodzi się na oddanie klubu w ostateczności za około dwa miliardy funtów, aby przede wszystkich odzyskać dług.

Wspomniane źródło podkreśla także, że sankcje nałożone w Wielkiej Brytanii mogą skutecznie uniemożliwić miliarderowi pozbycie się swoich wszelkich aktywów, dlatego wszystkie strony dokładnie muszą przyjrzeć się temu, czy będą mogły formalnie nabyć jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów piłkarskich na świecie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy