Chelsea najbliżej pozyskania Coutinho. Barcelona zaoferowała go „The Blues”

Chelsea najbliżej pozyskania Coutinho. Barcelona zaoferowała go „The Blues” fot. Bayern Monachium
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Daily Mirror

W stronę Philippe Coutinho spogląda kilka klubów z Premier League. Jak pisze „Daily Mirror”, najbardziej prawdopodobnym kierunkiem transferu Brazylijczyka są przenosiny do Chelsea.

„The Blues” byli pierwszym klubem łączonym z pozyskaniem Coutinho z Barcelony po zakończeniu tego sezonu. Zainteresowani takim ruchem są również działacze Arsenalu, Manchesteru United oraz Tottenhamu. Stawce przewodzi jednak Chelsea. Jak pisze „Daily Mirror”, „Duma Katalonii” zaoferowała go londyńczykom, dając „zielone światło” na taki transfer.

Do uzgodnienia pozostają oczywiście dokładne warunki transakcji. Barcelona wolałaby sprzedać Coutinho, tymczasem Chelsea, podobnie jak inne kluby, preferuje jego wypożyczenie z opcją wykupu. Katalończycy mają małe pole manewru i wydaje się, że są skłonni zgodzić się na taki scenariusz.

Opcję wykupu Coutinho ma Bayern, w którym atakujący przebywa obecnie na wypożyczeniu. Monachijczycy nie są jednak zainteresowani takim ruchem. Jak podaje Sky Sport, „szanse na to są coraz mniejsze i zbliżają się do zera. Również z powodu pandemii koronawirusa”.

Sam Coutinho, który rozegrał w tym sezonie 32 spotkania w koszulce Bayernu (dziewięć goli i osiem asyst), zdaniem mediów chce wrócić do Premier League.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO] „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy