Chelsea negocjowała z uporem transfer Noniego Madueke. Dyrektor sportowy ujawnia kulisy transakcji

Chelsea negocjowała z uporem transfer Noniego Madueke. Dyrektor sportowy ujawnia kulisy transakcji fot. Chelsea
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Voetbalzone

Dyrektor sportowy Marcel Brands podzielił się kulisami rozmów prowadzonych z Chelsea na temat transferu Noniego Madueke.

Utalentowany skrzydłowy postanowił jeszcze w wieku młodzieżowca opuścić struktury Tottenhamu na rzecz dalszego kształcenia swoich umiejętności w PSV Eindhoven.

Tam blisko 21-letni zawodnik piął się po kolejnych klubowych szczeblach i doczekał najpierw zaliczenia debiutu na seniorskim poziomie, a potem odgrywania jednej z ważniejszych ról w szeregach holenderskiej drużyny.

Z tego też powodu podchodziła ona niechętnie do tematu sprzedaży Noniego Madueke, mimo że on sam zaczął przejawiać chęci do zaliczenia powrotu na angielskie boiska.

Dyrektor sportowy Marcel Brands zapewnił w rozmowie z „Voetbalzone”, że PSV nie miało w planach zimowej sprzedaży młodzieżowego reprezentanta „Trzech Lwów”, ale ten stan rzeczy uległ zmianie po pojawieniu się zainteresowania Chelsea, która systematycznie podwyższała swoje propozycje aż do momentu, w którym ekipa z Eindhoven uznała, że nie może sobie pozwolić na odrzucenie takiej okazji.

- Znaliśmy jego sytuację osobistą i to, że bardzo chciał wrócić do Anglii. Dosłownie powiedziałem wtedy jego ojcu - Nie tej zimy, bo jego wartość nie jest jeszcze wystarczająca do tego, żebyśmy chcieli zrobić transfer. W pewnym momencie zaczęły jednak pojawiać się oferty. Najpierw 25, potem 28, 32, 35, a potem blisko czterdziestu milionów euro. W tej sytuacji zastanawialiśmy się wewnętrznie, czy powinniśmy się dłużej powstrzymywać - przyznał działacz, co w ostatecznym rozrachunku doprowadziło do przeprowadzki skrzydłowego z Holandii do ekipy z Premier League za blisko 35 milionów euro sumy podstawowej.

Blisko 21-letni piłkarz zdążył już zadebiutować w klubie ze Stamford Bridge w meczu przeciwko Fulham (0:0).

Z kolei w PSV zdołał w tym sezonie zanotować dziewięć występów z zaliczonymi dwoma trafieniami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Dele Alli zniknął Dele Alli zniknął Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy