Chelsea porozumiała się z Ziyechem. OFICJALNIE: Marokańczyk latem w Premier League!

Chelsea porozumiała się z Ziyechem. OFICJALNIE: Marokańczyk latem w Premier League! fot. Ajax
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Chelsea

Chelsea opublikowała oficjalny komunikat na temat osiągnięcia pełnego porozumienia z Hakimem Ziyechem w kwestii przeprowadzki Marokańczyka na Stamford Bridge po zakończeniu obecnego sezonu.

Ajax Amsterdam poinformował w minionym tygodniu, że uzgodnił z przedstawicielami „The Blues” warunki dotyczące letniego transferu blisko 27-letniego zawodnika.

Klub z Holandii zgodził się na przedwczesne zakończenie współpracy z ofensywnym piłkarzem i ma otrzymać z tego tytułu 40 milionów euro, które w przyszłości będą mogły jeszcze wzrosnąć o dodatkowe cztery miliony euro zawarte w bonusach.

Ekipa z Eredivisie zapewniła jednocześnie o tym, że cała operacja będzie mogła dojść do skutku po osiągnięciu pełnego porozumienia przez samego Hakima Ziyecha z ekipą ze Stamford Bridge.

Ten istotny szczegół został już dopięty na co wskazuje komunikat opublikowany przez Chelsea, w którym możemy przeczytać, że Marokańczyk zaakceptował przedstawione mu warunki i po zakończeniu obecnego sezonu zwiąże się z londyńskim zespołem do 30 czerwca 2025 roku.

- Jestem zachwycony i dumny, że podpiszę kontrakt z tak wielkim klubem jak Chelsea. Nie mogę doczekać się już rozpoczęcia następnych rozgrywek i mam nadzieję, że wspólnie uda nam się osiągnąć wspaniałe rzeczy - powiedział skrzydłowy.

Ziyech strzelił osiem bramek oraz zanotował aż 21 asyst (najlepszy pod tym względem w Europie) w trwającym sezonie w barwach Ajaksu Amsterdam w 32 rozegranych meczach.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu Liga Mistrzów: Mamy nowy rekord! Największa liczba porażek z rzędu Liga Mistrzów: Mamy nowy rekord! Największa liczba porażek z rzędu Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy