Chelsea przeprowadzi siódmy zimowy transfer. Zaawansowane rozmowy

Chelsea przeprowadzi siódmy zimowy transfer. Zaawansowane rozmowy
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Foot Mercato

Chelsea zabiega bardzo mocno o sprowadzenie Malo Gusto z Olympique'u Lyon - poinformowało „Foot Mercato”.

Przedstawiciele „The Blues” mają za sobą niezwykle pracowity zimowy okres, ponieważ w ostatnich tygodniach pozyskali aż sześciu nowych zawodników za łączną sumę grubo przekraczającą 150 milionów euro.

Ekipa ze Stamford Bridge nie zamierza na tym poprzestać, co pokazują doniesienia opublikowane „Foot Mercato”, gdzie możemy przeczytać, że zespół z Londynu zabiega bardzo mocno o sprowadzenie 19-letniego prawego obrońcę Malo Gusto z Olympique'u Lyon.

„Les Gones” nie dążą do przedwczesnego rozstania z wychowankiem, ale w obliczu rosnącego zainteresowania jego usługami doskonale zdają sobie sprawę z tego, że trudno będzie im przekonać go do przedłużenia wygasającej umowy w czerwcu 2024 roku. Dlatego też są otwarci na rozstanie z nim po zakończeniu obecnego sezonu.

Ten kilkumiesięczny okres oczekiwania nie jest na rękę Chelsea, więc ta próbuje różnymi sposobami przekonać klub z Francji do sprzedaży młodzieżowego reprezentanta „Trójkolorowych” przed zamknięciem zimowego okna transferowego.

Dziennikarze „Foot Mercato” przekonują, że „The Blues” wystosowali nawet pierwszą oficjalną ofertę za Gusto. Jej wysokość nie została na razie ujawniona.

Z kolei sam zawodnik otrzymał propozycję podpisania kontraktu do 30 czerwca 2029 roku ze stale rosnącą pensją. Oczywiście celem tak długiej umowy - tak jak w przypadkach Benoît Badiashile'a oraz Mychajła Mudryka - jest amortyzacja kwoty odstępnego na potrzeby Finansowego Fair Play.

19-latek, który wystąpił w piętnastu meczach w trwających rozgrywkach, notując w nich asystę, jest gotowy zaakceptować ofertę, ale „Les Gones” pozostają na razie nieugięci, chcąc zatrzymać go przynajmniej w ramach wypożyczenia powrotnego do końca sezonu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy