Chelsea rusza do zimowej ofensywy. 150 milionów funtów na transfery!

Chelsea rusza do zimowej ofensywy. 150 milionów funtów na transfery! fot. Chelsea
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Telegraph

Frank Lampard otrzymał do dyspozycji 150 milionów funtów od władz klubu na dokonanie zimowych transferów..

Chelsea nie miała latem żadnych możliwość na zakontraktowanie nowych zawodników ze względu na obowiązujący ją zakaz transferowy nałożony przez FIFA za nieprawidłowości związane z pozyskiwaniem niepełnoletnich piłkarzy.

Ten stan rzecz miał nie ulec zmianie także w takcie zimowego okienka transferowego, ale „The Blues” zdołali w odpowiednim momencie odwołać się od decyzji podjętej przez władze światowego futbolu do CAS, a ten na początku grudnia przychylił się do złożonego przez nich wniosku i skrócił im karę, co w efekcie oznacza, że ekipa z Londynu może już beż żadnych problemów pozyskiwać i rejestrować nowych graczy.

Dziennikarze „The Telegraph” przekonują, że zespół prowadzony przez Franka Lamparda zamierza dość szybko nadrobić stracony czas i jest gotów przeznaczyć w sumie aż 150 milionów funtów na dokonanie wartościowych wzmocnień przed rozpoczęciem rywalizacji w drugiej części sezonu.

Wspomniane źródło uważa, że Chelsea może przeznaczyć wspomnianą sumę na zakontraktowanie kogoś z grona: Jadon Sancho z Borussii Dortmund, Timo Werner z RB Lipsk, Wilfred Zaha z Crystal Palaca, Nathan Aké z Bournemouth, Moussa Dembélé z Olympique'u Lyonu czy Fiodor Czałow z CSKA Moskwa.

Szkoleniowiec „The Blues” tonuje jednak zapędy ekspertów oraz dziennikarzy, ponieważ planuje na razie dokładnie przyjrzeć się kadrze, którą dysponuje w celu określenia potencjalnych pozycji, które będą wymagały uzupełnienia lub wzmocnienia w nadchodzącym czasie.

- Muszę przeanalizować wszystkie obszary, ale myślę, że już latem było jasne, że po stracie Edena Hazarda będziemy mieli problem z tworzeniem sytuacji i strzelaniem bramek. Na teraz uważam, że udało nam się znaleźć odpowiedni sposób na funkcjonowanie i dzięki temu pozostaliśmy konkurencyjni. Pokazaliśmy to w Premier League oraz Lidze Mistrzów. Teraz możemy się zastawiać czy i gdzie powinniśmy być jeszcze lepsi oraz które rzeczy musimy poprawić. Będziemy to analizować - powiedział Lampard.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Schalke opuszcza Bundesligę po 30 latach [OFICJALNIE] Schalke opuszcza Bundesligę po 30 latach [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził rychłe rozstanie z Edem Woodwardem [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził rychłe rozstanie z Edem Woodwardem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Manchester City rezygnuje z Superligi OFICJALNIE: Manchester City rezygnuje z Superligi Piłkarze Liverpoolu ze wspólnym, klarownym komunikatem w sprawie Superligi Piłkarze Liverpoolu ze wspólnym, klarownym komunikatem w sprawie Superligi De Bruyne o Superlidze: Pozwólmy fanom marzyć De Bruyne o Superlidze: Pozwólmy fanom marzyć Superliga: FC Barcelona zostawiła sobie furtkę na ucieczkę i wygląda na to, że z niej zaraz skorzysta Superliga: FC Barcelona zostawiła sobie furtkę na ucieczkę i wygląda na to, że z niej zaraz skorzysta Olympique Marsylia nie stanie Milikowi na drodze do transferu Olympique Marsylia nie stanie Milikowi na drodze do transferu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy