Chelsea sprzedaje napastnika do Belgii

Chelsea sprzedaje napastnika do Belgii fot. Silvi Photo / Shutterstock.com
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: Fabrizio Romano [Twitter]

Napastnik Chelsea Ike Ugbo uzgodnił warunki kontraktu z KRC Genk i szykuje się do definitywnego opuszczenia Londynu - informuje Fabrizio Romano.

22-latek spędził ostatni sezon na wypożyczeniu w Cercle Brugge, zdobywając 16 bramek w 32 występach. Jak donosi Fabrizio Romano, napastnik uzgodnił warunki umowy z Genk, które prowadziło w wyścigu o jego podpis.

Beşiktaş oraz Feyenoord i PSV również skontaktowały się z przedstawicielami Chelsea w sprawie Ugbo, ale Genk jest przekonany, że to im uda się sfinalizować transakcję.

Ike Dominique Ugbo rozpoczął swoją karierę z Chelsea na poziomie U-10 i przeszedł na zawodowstwo już w 2015 roku (w wieku 17 lat). Od tego czasu napastnik spędził pięć sezonów na wypożyczeniach do innych zespołów.

Najpierw trafił do Barnsley w sezonie 2017/2018, gdzie wystąpił w 16 meczach i zdobył jedną bramkę. 22-latek zanotował udane występy w holenderskiej drugiej lidze w zespole Roda JC w sezonie 2019/2020, gdzie wystąpił w 28 meczach i zdobył 13 bramek.

Ostatni sezon był dla napastnika najbardziej udanym w karierze i podczas wypożyczenia do Cercle Brugge wzbudził zainteresowanie Genku. Ugbo udał się ze składem Chelsea na obóz treningowy do Irlandii, więc nie wiadomo, kiedy ewentualny transfer napastnika zostanie sfinalizowany.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy