Chelsea: Thomas Tuchel potwierdza rozstanie z Antonio Rüdigerem. „Daliśmy z siebie wszystko”

Chelsea: Thomas Tuchel potwierdza rozstanie z Antonio Rüdigerem. „Daliśmy z siebie wszystko” fot. katatonia82 / Shutterstock.com
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Chelsea FC

Chelsea pokonała w niedzielę West Ham United 1-0 i jest już blisko zapewnienia sobie udziału w przyszłej edycji Ligi Mistrzów. Na pomeczowej konferencji menedżer Thomas Tuchel potwierdził, że Antonio Rüdiger opuści latem szeregi „The Blues”.

Kontrakt Antonio Rüdigera z Chelsea obowiązuje do 30 czerwca 2022 roku. Początkowo obie strony były optymistycznie nastawione w kwestii przedłużenia współpracy, lecz negocjacje załamały się w chwili nałożenia sankcji na rosyjskiego oligarchę Romana Abramowicza.

„The Blues” wciąż nie mają nowego właściciela, a do tego czasu zakazane jest prowadzenie rozmów z zawodnikami. Ta sytuacja zmusiła reprezentanta Niemiec do podjęcia decyzji o opuszczeniu angielskiego klubu.

Medialne doniesienia potwierdził w niedzielę menedżer Thomas Tuchel, który zabrał głos w sprawie 29-latka na konferencji prasowej po wygranym meczu z West Hamem United.

- Sytuacja jest taka, że on chce opuścić klub. Poinformował mnie o tym w prywatnej rozmowie. Daliśmy z siebie wszystko - ja i klub, ale nie mogliśmy już walczyć z powodu różnych działań.

- Gdyby nie sankcje, moglibyśmy przynajmniej walczyć dalej, ale mamy związane ręce. Nie bierzemy tego personalnie. To jest jego decyzja – potwierdził Tuchel.

Nie poznaliśmy dotychczas nowego pracodawcy Rüdigera. Coraz więcej mówi się, że latem dołączy on do Realu Madryt, z którym prowadzi obecnie zaawansowane rozmowy. W walce o środkowego defensora pozostają także między innymi Juventus, Paris Saint-Germain oraz FC Barcelona.

W bieżącej kampanii Rüdiger zaliczył we wszystkich rozgrywkach 47 spotkań, co przełożyło się na pięć trafień oraz cztery asysty.

Zmiana formacji na trójkę stoperów doprowadziła do znacznej poprawy jego dyspozycji i dołączenia do ścisłej czołówki najlepszych obrońców świata.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski rozchwytywany! Transfer w jego rękach Robert Lewandowski rozchwytywany! Transfer w jego rękach Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy