Chelsea: Thomas Tuchel potwierdza rozstanie z Antonio Rüdigerem. „Daliśmy z siebie wszystko”

Chelsea: Thomas Tuchel potwierdza rozstanie z Antonio Rüdigerem. „Daliśmy z siebie wszystko” fot. katatonia82 / Shutterstock.com
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Chelsea FC

Chelsea pokonała w niedzielę West Ham United 1-0 i jest już blisko zapewnienia sobie udziału w przyszłej edycji Ligi Mistrzów. Na pomeczowej konferencji menedżer Thomas Tuchel potwierdził, że Antonio Rüdiger opuści latem szeregi „The Blues”.

Kontrakt Antonio Rüdigera z Chelsea obowiązuje do 30 czerwca 2022 roku. Początkowo obie strony były optymistycznie nastawione w kwestii przedłużenia współpracy, lecz negocjacje załamały się w chwili nałożenia sankcji na rosyjskiego oligarchę Romana Abramowicza.

„The Blues” wciąż nie mają nowego właściciela, a do tego czasu zakazane jest prowadzenie rozmów z zawodnikami. Ta sytuacja zmusiła reprezentanta Niemiec do podjęcia decyzji o opuszczeniu angielskiego klubu.

Medialne doniesienia potwierdził w niedzielę menedżer Thomas Tuchel, który zabrał głos w sprawie 29-latka na konferencji prasowej po wygranym meczu z West Hamem United.

- Sytuacja jest taka, że on chce opuścić klub. Poinformował mnie o tym w prywatnej rozmowie. Daliśmy z siebie wszystko - ja i klub, ale nie mogliśmy już walczyć z powodu różnych działań.

- Gdyby nie sankcje, moglibyśmy przynajmniej walczyć dalej, ale mamy związane ręce. Nie bierzemy tego personalnie. To jest jego decyzja – potwierdził Tuchel.

Nie poznaliśmy dotychczas nowego pracodawcy Rüdigera. Coraz więcej mówi się, że latem dołączy on do Realu Madryt, z którym prowadzi obecnie zaawansowane rozmowy. W walce o środkowego defensora pozostają także między innymi Juventus, Paris Saint-Germain oraz FC Barcelona.

W bieżącej kampanii Rüdiger zaliczył we wszystkich rozgrywkach 47 spotkań, co przełożyło się na pięć trafień oraz cztery asysty.

Zmiana formacji na trójkę stoperów doprowadziła do znacznej poprawy jego dyspozycji i dołączenia do ścisłej czołówki najlepszych obrońców świata.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United latem pobije rekord transferowy? Cel wytypowany Newcastle United latem pobije rekord transferowy? Cel wytypowany Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy