Chelsea: Thomas Tuchel skomentował odejście Romana Abramowicza

Chelsea: Thomas Tuchel skomentował odejście Romana Abramowicza fot. Chelsea
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Chelsea FC

Właściciel Chelsea Roman Abramowicz zdecydował się na sprzedaż klubu. Jego decyzję skomentował na konferencji po zwycięstwie w 1/8 finału Pucharu Anglii menedżer Thomas Tuchel.

Wielka Brytania od kilku dni nakłada sankcje na rosyjskie firmy oraz oligarchów. Jest to wynik agresji zbrojnej Rosji na Ukrainę, która rozpoczęła się w miniony czwartek.

Dotychczas Roman Abramowicz nie został w żaden sposób ukarany przez państwo, ale niewykluczone, że już wkrótce może do tego dojść. Z tego właśnie powodu Rosjanin, a prywatnie przyjaciel prezydenta Władimira Putina zdecydował się na sprzedaż Chelsea, której był właścicielem od 2003 roku.

W środę doczekaliśmy się oficjalnego komunikatu angielskiego klubu. Abramowicz stwierdził w nim, że w podjęciu tego działania kierował się dobrem „The Blues”.

Wieczorem Chelsea zmierzyła się w ramach 1/8 finału Pucharu Anglii z grającym w Championship Luton Town. Pomimo wielu problemów, przedstawiciel Premier League ostatecznie uporał się z niżej notowanym rywalem i zameldował się w ćwierćfinale.

Na pomeczowej konferencji menedżer Thomas Tuchel odpowiadał nie tylko na pytania dotyczące gry zespołu, ale przede wszystkim skomentował najnowszą decyzję Abramowicza.

- Może usłyszałem to trochę wcześniej niż wy, ale było jeszcze blisko do rozpoczęcia meczu. Słyszeliśmy te plotki przez cały dzień, a także podczas spotkań drużynowych i wszyscy o tym rozmawialiśmy. To ważna wiadomość, czekamy, zobaczymy i mamy nadzieję, że będzie jak najlepiej.

- Myślę, że każda decyzja, którą podejmuje, jest słuszna. To jest jego wybór i jego klub.

- Nie żyjemy na wyspie, mamy dostęp do Internetu i widzimy to w telewizji. Niektórzy są od tego oderwani, a inni nie. To normalne, granie w takim dniu jak dziś nie jest łatwe i sprawia, że zwycięstwo smakuje jeszcze lepiej – mówi Tuchel.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy