Chelsea: Tuchel gotowy na nowy kontrakt

Chelsea: Tuchel gotowy na nowy kontrakt fot. Chelsea
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Daily Mail

Chelsea FC przygotowuje nowy kontrakt dla Thomasa Tuchela, a sam zainteresowany nie ukrywa, że z chęcią go podpisze.

Niemiec dołączył do ekipy „The Blues” w styczniu tego roku, zastępując Franka Lamparda. Z miejsca odmienił oblicze zespołu, prowadząc go do półfinału Ligi Mistrzów oraz finału FA Cup. W międzyczasie londyńczycy rozegrali łącznie 19 spotkań, przegrywając zaledwie dwa, co pozwala działaczom ze Stamford Bridge na odważniejsze decyzje w sprawie przyszłości szkoleniowca.

Choć początkowo Tuchel oczekiwał znacznie dłuższego kontraktu, ostatecznie przystał na propozycję Chelsea a propos 18-miesięcznej umowy. Ta miałaby zatem wygasać latem przyszłego roku, ale najprawdopodobniej obędzie się niepotrzebnego stresu z obu stron, klub planuje bowiem już wkrótce zasiąść do rozmów.

„Daily Mail” informuje, że menedżer zaskarbił sobie zaufanie kierownictwa drużyny, które widzi w nim oparcie na najbliższe lata. Sam Tuchel również znakomicie czuje się w klubie, przyznając to nawet na konferencji prasowej.

- Jeśli na to zasłużę, będzie mi bardzo miło tutaj zostać tak długo, jak to możliwe. Czuję się częścią rodziny Chelsea - stwierdził Tuchel, pytany o kwestię potencjalnego przedłużenia kontraktu.

- Klub jest bardzo profesjonalny, mamy niesamowite wsparcie oraz zespół, który prowadzi się z prawdziwą przyjemnością. Jeśli więc zasłużę na przedłużenie kontraktu, z pewnością zostanę. Tego właśnie od siebie oczekuję. Czuję się teraz bardzo dobrze, swobodnie, we właściwym miejscu i czasie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mainz cieszy się z utrzymania, jakby wygrało Bundesligę. Ale jest z czego - to historyczny wyczyn Mainz cieszy się z utrzymania, jakby wygrało Bundesligę. Ale jest z czego - to historyczny wyczyn Jagiellonia Białystok: Czterech piłkarzy odchodzi z klubu [OFICJALNIE] Jagiellonia Białystok: Czterech piłkarzy odchodzi z klubu [OFICJALNIE] Chelsea: Dziewczyna Tammy'ego Abrahama wściekła na Thomasa Tuchela Chelsea: Dziewczyna Tammy'ego Abrahama wściekła na Thomasa Tuchela Bielik o kontuzji: Trudno sobie wyobrazić, w jakim stanie byłem Bielik o kontuzji: Trudno sobie wyobrazić, w jakim stanie byłem Legia Warszawa finalizuje dwa transfery. Ogłoszenie zaraz po zakończeniu sezonu Ekstraklasy Legia Warszawa finalizuje dwa transfery. Ogłoszenie zaraz po zakończeniu sezonu Ekstraklasy Real Madryt powalczy z Niemcami o Raúla?! Real Madryt powalczy z Niemcami o Raúla?! Real Madryt: Zinédine Zidane odchodzi. Faworyt do zastąpienia Francuza Real Madryt: Zinédine Zidane odchodzi. Faworyt do zastąpienia Francuza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy