Chelsea: Tuchel mocno o wędce dla Hudsona-Odoia. „Niech będzie to dla niego lekcja”

Chelsea: Tuchel mocno o wędce dla Hudsona-Odoia. „Niech będzie to dla niego lekcja” fot. MDI / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Chelsea

Menedżer Chelsea, Thomas Tuchel, wypowiedział się na temat ściągnięcia z boiska Calluma Hudsona-Odoia w starciu z Southampton (1:1).

Chelsea miała dużą przewagę nad „Świętymi” w pierwszej połowie spotkania, ale mimo to schodziła na przerwę przegrywając 0:1 za sprawą trafienia zanotowanego przez wypożyczonego z Liverpoolu - Takumiego Minamino.

Szkoleniowiec „The Blues” postanowił zareagować na ten stan rzeczy poprzez posłanie w bój Calluma Hudsona-Odoia od początku drugiej części gry w miejsce Tammy'ego Abrahama.

20-letni skrzydłowy nie zdołał jednak mimo to dograć meczu z Southampton do końca, ponieważ po półgodzinnym występie został ściągnięty z boiska przez byłego opiekuna między innymi Borussii Dortmund czy Paris Saint-Germain.

Thomas Tuchel został poproszony o wyjaśnienie tej sytuacji po zakończeniu ligowego starcia i przyznał otwarcie, że zdecydował się na wymierzenie takiej lekcji swojemu podopiecznemu, ponieważ ten nie sprawiał na boisku wrażenia piłkarza skoncentrowanego wyłącznie na grze.

- W meczu, w którym z trudem przychodzi nam tworzenie szans do zdobycia gola, musimy polegać na wyprowadzaniu szybkich kontrataków i próbie wymuszenia błędów w szeregach rywala. Aby to osiągnąć musisz być skoncentrowany na grze, a dziś nie widziałem tego u Calluma. Straciła kilka okazji do przeprowadzenia szybkiego ataku i kilka łatwych piłek. Miałem wrażenie, że w ogóle nie był obecny w tym spotkaniu.  Bardzo mu ufam, ale nie czułem, że może być dla nas dziś decydujący. Decyzja o ściągnięciu go z boiska była trudna, ale jutro o niej zapomnimy i skupimy się na przygotowaniach do starcia z Atlético. Przy podejmowaniu jakichkolwiek ruchów kieruje się zawsze chęcią wygrywania meczów. Dobrze wiem, co może nam dać Hudson-Odoi i nic pomiędzy mną a nim się nie zmieni. On wie, czego od niego wymagam - powiedział Niemiec.

- Zdjęcie z boiska nie jest najgorszą z rzeczy. Teraz równie dobrze mógłby pojawić się w wyjściowej jedenastce n Atlético, ale musi być niezawodny. Ma kłopoty, kiedy wychodzi z ławki. Tak było z Sheffield United i tak było dzisiaj. Musi się poprawić, ponieważ będziemy go potrzebować w trudnych sytuacjach. Musi to zaakceptować i niech będzie to dla niego lekcja - dodał szkoleniowiec Chelsea.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy