Chelsea vs Manchester United, czyli bitwa o skrzydłowego z Premier League. Oczekiwane ponad 70 milionów euro

2024-05-25 07:30:48; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Chelsea vs Manchester United, czyli bitwa o skrzydłowego z Premier League. Oczekiwane ponad 70 milionów euro
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Fabrizio Romano

Chelsea i Manchester United jednakowo mocno naciskają na transfer rewelacyjnego Michaela Olise z Crystal Palace – donosi Fabrizio Romano.

Wygląda na to, że pozaboiskowa potyczka między władzami wielkich klubów Premier League rozciągnęła się na większą skalę. Jeszcze w tym tygodniu brytyjskie media dały znać, jakoby te same kluby w procesie rekrutacji na nowego trenera rozmawiały przedstawicielami Kierana McKenny.

Po opuszczeniu stanowisk przez Mauricio Pochettino i wkrótce także Erika ten Haga zarządy jednych z najbardziej utytułowanych mistrzów kraju XXI wieku najprawdopodobniej przeprowadzą ciekawą licytację w podbijaniu stawki podczas tworzenia warunków kontraktu indywidualnego dla wysoko cenionego zawodnika Crystal Palace.

Jak przekazał bowiem Fabrizio Romano, znajdujący się na radarach Michael Olise przyciąga uwagę Chelsea i Manchesteru United.

22-latek jeszcze przed zakończonym sezonem był bardzo pożądany przez „The Blues” – do tego stopnia, że „Orły” rozważały złożenie skargi do trybunału za nękanie piłkarza po aktywacji klauzuli wykupu. Ekipa ze Stamford Bridge ostatecznie odpuściła starania, a młodzieżowy reprezentant Francji przedłużył umowę z obecnym pracodawcą.

Z kolei „Czerwone Diabły” upatrują w prawoskrzydłowym symbol otwarcia nowej ery pod rządami Jima Ratcliffe'a. Jeden z największych biznesmenów z Wielkiej Brytanii nabył w tym roku 27,7 procent udziałów i zarazem otrzymał od rodziny Glazerów wolną rękę w pieczętowaniu decyzji także na rynku transferowym.

Przez powtarzający się uraz uda Olise w minionej kampanii rozegrał jedynie połowę spotkań w Premier League, natomiast wykręcił imponujące statystyki: 10 goli i sześć asyst w 19 spotkaniach.

Współpraca między wychowankiem FC Reading a Crystal Palace obowiązuje formalnie do końca czerwca 2027 roku.

Aktualna opcja na wykup zapisana w porozumieniu wynosi 60 milionów funtów (70,42 miliona euro).