Chelsea wycofuje się z Superligi. Początek końca rozgrywek?!

Chelsea wycofuje się z Superligi. Początek końca rozgrywek?! fot. dean bertoncelj / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: BBC

Chelsea szykuje się do wycofania z Superligi, o czym poinformował między innymi dziennikarz BBC Dan Roan.

Pomimo tego, że Chelsea zdecydowała się dołączyć do Superligi, krążyły plotki odnośnie do tego, że władze kluby nie były do końca przekonane do pomysłu powstania tego typu tworu.

Zdaniem mediów, działacze ekipy ze Stamford Bridge postanowiły wziąć udział w przedsięwzięciu tylko dlatego, żeby nie zostać w tyle za najlepszymi.

We wtorkowy wieczór ma dojść do meczu Premier League pomiędzy Chelsea a Brightonem. Pomimo restrykcji związanych z pandemią koronawirusa pod stadionem stołecznego klubu zgromadziło się wielu fanów.

W ten sposób chcieli wyrazić swoją dezaprobatę wobec działań klubu i próby dołączenia do Superligi. Wyszedł do nich zresztą były piłkarz i legenda "The Blues", a aktualnie jeden z doradców zarządu, Petr Čech. - Dajcie nam czas - podkreślał. I błyskawicznie okazało się, że mówił prawdę.

Okazuje się, że Chelsea będzie jednym z pierwszych podmiotów, który wystąpi z nowo utworzonych rozgrywek. Rozpoczęła się przygotowania dokumentacji niezbędnej do rezygnacji z udziału w Superlidze.

W tej chwili nie wiadomo, czy w ślad za stołecznym klubem pójdzie cała reszta. Taki scenariusz jest jednak bardzo prawdopodobny - tym bardziej, że Manchester City wyraża podobne jak Chelsea wątpliwości.

Więcej na temat: Chelsea FC Anglia Superliga

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego Aston Villa gotowa zaakceptować ofertę Manchesteru City za Jacka Grealisha Aston Villa gotowa zaakceptować ofertę Manchesteru City za Jacka Grealisha Grzegorz Krychowiak jedną nogą poza Lokomotiwem. Polak pożegnał się z zespołem Grzegorz Krychowiak jedną nogą poza Lokomotiwem. Polak pożegnał się z zespołem Liga Konferencji Europy: Potencjalni rywale Rakowa Częstochowa i Śląska Wrocław. UEFA dokonała podziału na grupy [OFICJALNIE] Liga Konferencji Europy: Potencjalni rywale Rakowa Częstochowa i Śląska Wrocław. UEFA dokonała podziału na grupy [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy