Chelsea wygrała Klubowe Mistrzostwa Świata!

Chelsea wygrała Klubowe Mistrzostwa Świata! fot. FIFA
Źródło: FIFA

Do rozstrzygnięcia finału Klubowych Mistrzostw Świata 2021 potrzebna była dogrywka. Chelsea pokonała Palmeiras 2:1.

Chelsea objęła prowadzenie w 55. minucie, gdy Romelu Lukaku strzałem głową na gola zamienił dośrodkowanie Calluma Hudsona-Odoia. Londyńczycy cieszyli się z niego jednak tylko przez kilka minut. W 64. rzut karny wykorzystał Raphael Veiga.

Po regulaminowych 90 minutach sędzia zarządził dogrywkę. Gdy wydawało się, że i ona nie przyniesie rozstrzygnięcia, w 117. minucie drugiego gola dla „The Blues” strzelił Kai Havertz. Niemiec oddał celny strzał z jedenastu metrów. Karny został podyktowany po nastrzeleniu piłki na rękę Luana. Londyńczycy zwyciężyli 2:1.

Zespół z Europy triumfuje w Klubowych Mistrzostwach Świata po raz dziewiąty z rzędu. Przed Chelsea trofeum dwukrotnie padło łupem Bayernu, czterokrotnie Realu Madryt i po razie Barcelony oraz Liverpoolu.

Dla samej Chelsea to pierwsze zwycięstwo w tym turnieju. W 2012 roku londyńczycy przegrali finał z Corinthians 0:1.

We wcześniejszym meczu o trzecie miejsce na KMŚ 2021 Al-Ahly pokonało Al-Hilal 4:0.