Chelsea wykupi Kovačicia. Finalizacja lada dzień!

Chelsea wykupi Kovačicia. Finalizacja lada dzień!
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Gianluca Di Marzio

Mateo Kovačić lada dzień zostanie piłkarzem Chelsea FC.

Gianluca Di Marzio poinformował, że angielski klub doszedł do pełnego porozumienia z Realem Madryt w kwestii transferu reprezentanta Chorwacji. Transakcja ma zamknąć się w kwocie 50 milionów euro (włącznie z bonusami).

Mimo zakazu transferowego nałożonego na „The Blues”, pozyskanie 25-latka było możliwe ze względu na jego dotychczasowe wypożyczenie do ekipy ze Stamford Bridge. Warunkiem było jednak, by pomocnik został wykupiony do 30 czerwca, dlatego też potwierdzenia całej operacji należy spodziewać się nie później niż w najbliższy weekend.

Mateo Kovačić w sezonie 2018/2019 rozegrał dla Chelsea FC 51 spotkań we wszystkich rozgrywkach, notując tylko dwie asysty. Mimo że nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań, wskutek braku możliwości dokonywania innych wzmocnień, jego sprowadzenie wydaje się być uzasadnione.

Sprzedanie wicemistrza świata to udany biznes dla Realu Madryt, który potrzebuje pieniędzy na kontynuowanie kadrowej rewolucji. Jak na piłkarza szerokiego składu, „Królewscy” zarobili na nim nadspodziewanie dużo.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy