Chelsea wytypowała nowego menedżera?! Wielki faworyt

Chelsea wytypowała nowego menedżera?! Wielki faworyt
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fabrizio Romano | Sky

Chelsea planuje zatrudnić Juliana Nagelsmanna w miejsce zwolnionego Grahama Pottera - poinformowali Fabrizio Romano oraz Florian Plettenberg ze Sky.

Przedstawiciele „The Blues” poczynili przed siedmioma szereg starań w celu dokonania wykupu Grahama Pottera wraz z całym jego sztabem z Brighton za przeszło 25 milionów euro.

Przeznaczenie takich środków wskazywało na wiązanie długoterminowych planów z Anglikiem. Te niestety dla niego uległy zmianie, ponieważ po zaledwie siedmiu miesiącach został pozbawiony zajmowanego stanowiska ze względu na odnoszenie niezadowalających rezultatów w Premier League.

Nie tak dawno wydawało się, że nie będą one miały w tej chwili decydującego wpływu na przyszłość szkoleniowca. Zmieniło to zwolnienie Juliana Nagelsmanna przez Bayern Monachium, który stał się łakomym kąskiem na rynku dla kilku mocnych europejskich klubów.

Fabrizio Romano czy Florian Plettenberg ze Sky przekonują, że dostępność 35-letniego trenera przypieczętowała los Pottera i teraz usytuowała go w pozycji głównego faworyta do przejęcia sterów nad Chelsea.

Były opiekun Hoffenheim czy RB Lipsk nie może jednak swobodnie negocjować warunków współpracy z drużyną z Premier League, ponieważ w dalszym ciągu jest formalnie związany kontraktem z „Bawarczykami”.

Ci w obliczu zatrudnienia Thomasa Tuchela nie rozwiązali z nim współpracy, tylko odsunęli od pełnienia obowiązków trenera seniorskiego zespołu. W związku z tym każdy zainteresowany klub musi liczyć się z koniecznością wykupienia go lub nakłonienia do definitywnego zerwania umowy z Bayernem Monachium na korzystnych dla niego warunkach.

Umowa Nagelsmanna z aktualnym mistrzem Niemiec obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku i gwarantuje mu łącznie nawet 30 milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa: Historyczny wyczyn Dawida Drachala. Sięgnął czasów... Ernesta Wilimowskiego Raków Częstochowa: Historyczny wyczyn Dawida Drachala. Sięgnął czasów... Ernesta Wilimowskiego Mauricio Pochettino po porażce Chelsea z Aston Villą Mauricio Pochettino po porażce Chelsea z Aston Villą Bukayo Saka strollował Jamesa Maddisona, ale zemsta była słodka Bukayo Saka strollował Jamesa Maddisona, ale zemsta była słodka Mecz Ajax - Feyenoord przerwany. Gorszące sceny [WIDEO] Mecz Ajax - Feyenoord przerwany. Gorszące sceny [WIDEO] Legia Warszawa: Josué i Paweł Wszołek odpoczną. Wiadomo, kto kapitanem w meczu z Górnikiem Zabrze Legia Warszawa: Josué i Paweł Wszołek odpoczną. Wiadomo, kto kapitanem w meczu z Górnikiem Zabrze Raków Częstochowa: Letni nabytek mistrza Polski daje popis. Już hat-trick [WIDEO] Raków Częstochowa: Letni nabytek mistrza Polski daje popis. Już hat-trick [WIDEO] Cezary Kucharski podsumował dziennikarza. „Chwalił »Fryzjera«, a dziś deprecjonuje zwycięstwo Legii Warszawa” Cezary Kucharski podsumował dziennikarza. „Chwalił »Fryzjera«, a dziś deprecjonuje zwycięstwo Legii Warszawa”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy