Chelsea z trzecią ofertą za perełkę Interu Mediolan

Chelsea z trzecią ofertą za perełkę Interu Mediolan fot. Hanafi Latif / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Nizaar Kinsella [Standard]

Chelsea zamierza wykonać kolejne podejście w celu pozyskania Cesare Casadeiego. Inter Mediolan podał konkretną cenę za swojego podopiecznego - ustalił Nizaar Kinsella.

Choć de facto 19-latek jak dotąd nie powąchał murawy na boiskach Serie A, we Włoszech uważa się go za jednego z najciekawiej zapowiadających się talentów. Swoją wartość zdążył dotychczas udowodnić w młodzieżowych rozgrywkach ligowych.

Szkolący się wcześniej w Cesenie zawodnik, widzianego najczęściej w roli długodystansowego pomocnika, wykręcił bardzo dobre liczby w ostatnich zmaganiach Primavery, notując 13 trafień i cztery asysty w 29 występach, co mocno przyczyniło się do sięgnięcia po mistrzowski tytuł.

Londyńczycy chcą odpowiednio ukształtować sobie wizję na przyszłość w układzie sił drugiej linii w dalszej perspektywie. Aktualnie czołowi gracze w talii Thomasa Tuchela, czyli N'Golo Kanté oraz Jorginho, mają jeszcze rok ważnego kontraktu, dlatego też zarząd pracuje nad płynnym przepływem jednostek w razie odejścia co najmniej jednego z nich.

Angielski klub nadesłał wcześniej do Mediolanu dwie propozycje za Casadeiego, jednak ostatecznie wylądowały w koszu. Wartość każdej z nich nie przekraczała 10 milionów funtów (blisko 12 milionów euro) i nie zawierała klauzuli potencjalnego odkupu.

Sprawa ma powrócić na piłkarską wokandę. Tym razem Chelsea skłania się ku zbliżeniu do wyceny piłkarza przez Inter, czyli 12 milionów funtów (ponad 14 milionów euro). Można się jednak domyślać, że nie tyle kwota odstępnego odegra większą rolę w rozmowach, co inne szczegóły zapisów w dążeniu do porozumienia.

Klub ze Stamford Bridge zdążył już zainwestować w przyszłość, pozyskując z Aston Villi 19-letniego Carneya Chukwuemekę za 20 milionów funtów. Piłkarz ma trenować z pierwszą drużyną, ale w najbliższym czasie większość spotkań rozegra w młodzieżówce.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Marcin Robak kończy karierę OFICJALNIE: Marcin Robak kończy karierę OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy