Chelsea: Zappacosta wróci już w styczniu?!

Chelsea: Zappacosta wróci już w styczniu?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AS Roma

Jak na razie Davide Zappacosta nie może zaliczyć swojej przygody z Romą do udanych. Po problemach z łydką, przyszła bowiem pora na jeszcze większe komplikacje. Klub poinformował, że w wyniku uszkodzenia kolana zawodnik przeszedł operację.

Kiedy 27-latek przenosił się na Stamford Bridge, wielu kibiców przecierało oczy ze zdumienia. Jego transfer kosztował bowiem aż 25 milionów euro, a Włoch nie był nawet numerem jeden na liście życzeń Antonio Conte, który pierwotnie poprosił o angaż występującego wówczas w Bayernie Monachium Rafinhi.

Obawy okazały się słuszne, bo choć początkowo prawy defensor grał często, to już po przybyciu Maurizio Sarriego, jego notowania mocno spadły. W efekcie postanowił on skorzystać z możliwości powrotu do Serie A i tym samym dołączył do Romy na roczne wypożyczenie.

Nie spodziewał się jednak, że czeka go tam aż takie pasmo niepowodzeń. Zaczęło się od problemów z łydką, które pojawiły się tuż po spędzeniu 12 minut na boisku w meczu z Genoą. I kiedy prawy defensor zdołał się już uporać z tym problemem, jak grom z jasnego nieba spadła na niego diagnoza klubowego lekarza.

Podczas dzisiejszego treningu Davide Zappacosta zerwał więzadło krzyżowe przednie prawego kolana. Postanowiono wówczas działać szybko i podjęto decyzję o przeprowadzeniu operacji, która zakończyła się powodzeniem. Sytuacja Włocha jest jednak o tyle skomplikowana, że najprawdopodobniej czekają go około cztery-pięć miesięcy pauzy, a „Wilki” posiadają możliwość skrócenie wypożyczenia już w styczniu. Mając zatem na uwadze problemy zdrowotne 27-latka, szanse wejścia w życie najczarniejszego scenariusza są naprawdę realne.

13-krotny reprezentant „Azzurich” w koszulce Chelsea jak dotąd rozegrał 52 spotkania (dwa gole i cztery asysty). Jego umowa z „The Blues” wygasa 30 czerwca 2022 roku.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO] 15 lat od śmierci Krzysztofa Nowaka 15 lat od śmierci Krzysztofa Nowaka Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy