Chelsea zbliża się do transferu za 100 milionów funtów

Chelsea zbliża się do transferu za 100 milionów funtów fot. CloudVisual / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Guardian

Chelsea przybliża się do wypracowania porozumienia z Brighton w sprawie transferu Moisésa Caicedo. Cała sprawa może zostać zamknięta jeszcze przed niedzielnym meczem otwierającym sezon z Liverpoolem - poinformował Jacob Steinberg z „The Guardian”.

Reprezentant Ekwador udanie wprowadził się na boiska Premier League, wykorzystując poważną kontuzję Jakuba Modera.

Dzięki temu szybko wyrobił sobie solidną markę i stał się obiektem zainteresowania Manchesteru United (wcześniej zrezygnował z opcji pozyskania go za... pięć milionów euro), Arsenalu czy Chelsea.

Z wymienionych ekip bardzo długo o znalezienie porozumienia z Brighton zabiegały dwie londyńskie ekipy. Z takiego obrotu spraw nie był zadowolony Moisés Caicedo, który był zdecydowany na dołączenie do jednej z nich.

Koniec końców „Kanonierzy” odpuścili dalszą walkę o 21-letniego zawodnika i pozostawili „The Blues” samych na placu boju z „Mewami”. Taka komfortowa sytuacja nie wpłynęła jednak w żadnym stopniu na złagodzenie stanowiska ligowego rywala.

Ekipa ze Stamford Bridge nie dawała mimo to za wygraną i ten upór może zostać jej wynagrodzony w najbliższych dniach.

Informuje o tym Jacob Steinberg z „The Guardian”, który uważa, że w rozmowach nastąpił wyczekiwany przełom, mogący doprowadzić do transferu Ekwadorczyka jeszcze przed niedzielnym meczem Chelsea z Liverpoolem.

Na razie „The Blues” nie złożyli żadnej nowej oferty po odrzuceniu przed Brighton propozycji sięgającej 80 milionów funtów (92,74 miliona euro), ale wkrótce powinni przedstawić ligowemu przeciwnikowi zbliżone warunki do oczekiwanych 100 milionów funtów (115,93 miliona euro).

Bez względu na wszystko „Mewy” zainkasują prędzej czy później rekordową sumę za Caicedo, który z niecierpliwością czeka na swój transfer już teraz po tym, jak opuścił ostatni sparing i nie pojawił się na treningu. Formalnie z powodu problemów zdrowotnych.

Na chwilę obecną angielski klub zarobił najwięcej na sprzedaży Marca Cucurelli do... Chelsea - 65,25 miliona euro.

Ekwadorczyk trafił na AMEX Stadium z Independiente del Valle za pięć milionów euro plus nieokreślony procent od następnej sprzedaży w lutym 2021 roku.

W minionym sezonie rozegrał 43 spotkania i zanotowanych w nich trafienie oraz asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „To jest najbardziej prawdopodobny scenariusz”. Przełomowe wieści w sprawie Luki Modricia „To jest najbardziej prawdopodobny scenariusz”. Przełomowe wieści w sprawie Luki Modricia Transfery - Relacja na żywo [18/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [18/05/2024] Cała naprzód! Chelsea oferuje już 65 milionów euro za supertalent Cała naprzód! Chelsea oferuje już 65 milionów euro za supertalent „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice: Mecz Ekstraklasy przerwany [AKTUALIZACJA] Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice: Mecz Ekstraklasy przerwany [AKTUALIZACJA]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy