Chiesa priorytetem giganta. Pierwsza oferta!

Chiesa priorytetem giganta. Pierwsza oferta! fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Źródło: Tuttosport

Federico Chiesa znalazł się na szczycie listy życzeń przedstawicieli Juventusu - przekonuje „Tuttosport”.

Reprezentant Włoch wzbudza olbrzymie zainteresowanie na rynku transferowym i znajduje się pod ścisłą obserwacją przynajmniej kilku wysłanników czołowych europejskich klubów.

Spośród nich największą chęć pozyskania 21-letniego zawodnika ma wykazywać Juventus, który według informacji przekazanych przez „Tuttosport”, planuje w nadchodzącym czasie zaproponować za utalentowanego skrzydłowego 50 milionów euro oraz Riccardo Orsoliniego.

Przedstawiciele ekipy z Turynu uważają, że Fiorentina powinna przystać na zaproponowane im warunki, ponieważ poza wspomnianą kwotą otrzymałaby także zdolnego piłkarza, który w dotychczas 34 rozegranych spotkaniach na wypożyczeniu w Bologna FC wpisał się ośmiokrotnie na listę strzelców oraz dołożył do tego jeszcze pięć asyst.

Z kolei sam Federico Chiesa miałby zawrzeć wieloletni kontrakt z nowym pracodawcą, który zagwarantowałby mu zarobki na poziomie pięć milionów euro rocznie.

Do tej pory we włoskich mediach pojawiały się informacje mówiące o tym, że Fiorentina oczekuje wyłącznie gotówki od potencjalnych nabywców 21-latka, ponieważ sama ma już plan na pozyskanie jego ewentualnego następcy i spodziewa się otrzymania za swojego gracza nawet 100 milionów euro.

Syn Enrico Chiesa znajduje się jeszcze na celowniku takich ekip jak Inter Mediolan, Napoli czy Bayern Monachium.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy