Chiesa w drodze do Juventusu. Znamy warunki transferu

Chiesa w drodze do Juventusu. Znamy warunki transferu fot. sbonsi / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira | Fabrizio Romano

Jak informuje Fabrizio Romano, Federico Chiesa dzisiaj dołączy do Juventusu.

22-latek w przeszłości był już kuszony przez wiele ekip, lecz najczęściej propozycje pojawiały się zza granicy, a opuszczenie Włoch nie interesowało nominalnego prawoskrzydłowego. W efekcie Manchester United czy Chelsea musiały obejść się smakiem.

Dziś wiele wskazuje na to, że prawonożny zawodnik zostanie na Półwyspie Apenińskim, co nie oznacza jednak, że nie zmieni pracodawcy. Jeszcze dzisiaj ma on zostać ogłoszony nowym piłkarzem Juventusu.

Po długich negocjacjach, kluby w końcu osiągnęły porozumienie, które obejmuje wypożyczenie ważne do 30 czerwca 2022 roku z opcją wykupu mogącą przerodzić się w obowiązek dokonania transferu definitywnego. 19-krotny reprezentant „Azzurich” ma podpisać pięcioletni kontrakt z gażą na poziomie 4,5 miliona euro netto rocznie. Tak przynajmniej uważa Nicolò Schira.

Fabrizio Romano dodaje, że w przypadku definitywnego ruchu, na konto Fiorentiny powędruje 50 milionów euro. Wówczas będzie to jej największa operacja sprzedażowa w historii.

W kontekście przeprowadzki Federico Chiesy na Allianz Stadium, nie sposób nie wspomnieć o Douglasie Coście, którego zgoda na transfer pozwoliła odblokować możliwość zatrudnienia gracza „Violi”. Przypominamy, że Brazylijczyk ma wrócić do Bayernu Monachium na mocy wypożyczenia.

„Stara Dama” w zamykającym się dzisiaj oknie transferowym pozyskała jak dotąd Álvaro Moratę, Westona McKennie’ego, Stefano Goriego, Rolando Mandragorę oraz Arthura Melo.

Chiesa w koszulce obecnego pracodawcy uzbierał łącznie 153 występy okraszone 34 trafieniami i 25 asystami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy