Chopra rezygnuje z brytyjskiego obywatelstwa

Chopra rezygnuje z brytyjskiego obywatelstwa
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Reuters

Były napastnik Newcastle United Michael Chopra jest gotowy na porzucenie brytyjskiego paszportu dla gry w reprezentacji Indii.

30-letni piłkarz ma indyjskie korzenie. Chopra nie ukrywa, że jednym z jego niespełnionych marzeń jest gra na arenie międzynarodowej. Dlatego zawodnik ma zamiar jak najszybciej uprościć sobie to zadanie zrzekając się brytyjskiego obywatelstwa.

Michael miał okazję grać w młodzieżowych drużynach narodowych Anglii od kategorii U-16 do U-21. Później nie doświadczył już jednak występów w seniorskiej kadrze. Jeszcze kilka lat temu indyjska federacja piłkarska próbowała wywalczyć pozwolenie dla zawodnika na grę w reprezentacji, lecz nie wszystko poszło zgodnie z planem.

- Miałem zamiar grać dla Indii cztery lata temu. Jednak wtedy miałem 26 lat i byłem zbyt młody, abym mógł oddać brytyjski paszport i podróżować dookoła świata. Nałożyło się na to kilka spraw, jeszcze wtedy wychowywałem małe dziecko, więc trudno mi było myśleć o takiej przeprowadce. Teraz mój synek ma sześć lat, trochę dorósł i rozumie, jakie sprawy mam do załatwienia - ujawnia Chopra.

- Teraz planuję przenosiny do Indii i chcę zdać brytyjskie obywatelstwo, by móc grać dla reprezentacji. Pragnę tam grać i kontynuować swoją piłkarską przygodę - dodał były gracz Blackpool.

Dwa tygodnie temu Chopra podpisał kontrakt z klubem Kerala Blasters FC.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Składy na Portugalia - Niemcy [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Portugalia - Niemcy [OFICJALNIE] EURO 2020: Węgrzy oszaleli po bramce Attili Fioli w meczu z Francją [WIDEO] EURO 2020: Węgrzy oszaleli po bramce Attili Fioli w meczu z Francją [WIDEO] I liga: Znamy komplet beniaminków [OFICJALNIE]. Skra Częstochowa zwycięzcą baraży I liga: Znamy komplet beniaminków [OFICJALNIE]. Skra Częstochowa zwycięzcą baraży EURO 2020: Składy na Węgry - Francja [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Węgry - Francja [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [19/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [19/06/2021] Reprezentacja Polski: Przewidywane składy na spotkanie EURO 2020 z Hiszpanią. Mecz o wszystko! Reprezentacja Polski: Przewidywane składy na spotkanie EURO 2020 z Hiszpanią. Mecz o wszystko! Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE] Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy