Christian Eriksen wraca do kadry w wielkim stylu. Potrzebował dwóch minut na zdobycie bramki! [WIDEO]

Christian Eriksen wraca do kadry w wielkim stylu. Potrzebował dwóch minut na zdobycie bramki! [WIDEO] fot. ESPN
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Christian Eriksen wrócił do kadry Danii po zatrzymaniu akcji serca w meczu przeciwko Finlandii na EURO 2020 i potrzebował zaledwie dwóch minut do wpisania się na listę strzelców w towarzyskiej potyczce z Holandią.

Ofensywny pomocnik cudem uniknął śmierci w połowie czerwca 2021 roku, kiedy to jego serce niespodziewanie przestało bić w trakcie pojedynku fazy grupowej na Mistrzostwach Europy przeciwko Finlandii.

Na szczęście Christian Eriksen otrzymał w ekspresowym tempie pomoc ze strony kolegów z zespołu, sztabu medycznego oraz personelu karetki obecnego na spotkaniu. Dzięki temu dostał szansę nie tylko na zaliczenie powrotu do normalnego życia, ale i do gry w piłkę nożną na zawodowym poziomie po wszczepieniu mu kardiowertera-defibrylatora.

30-letni piłkarz pracował bardzo długo nad odzyskaniem odpowiedniej sprawności psychicznej i fizycznej, co umożliwiło mu najpierw podpisanie kontraktu z Brentfordem oraz zaliczenie kilku występów na poziomie Premier League, a potem otrzymanie pierwszego powołania do kadry narodowej od EURO 2020.

Ofensywny pomocnik rozpoczął pojedynek towarzyski z Holandią w gronie zawodników rezerwowych. Po przerwie został jednak wprowadzony na boisko w miejsce Jespera Lindstrøma i od tego momentu potrzebował dwóch minut do tego, żeby zaznaczyć swoją obecność na murawie zdobytą bramką.

W ten sposób Eriksen zaliczył wymarzony powrót do rywalizacji w narodowych barwach i pokazał selekcjonerowi, że może poważnie brać go pod uwagę przy ustalaniu kadry na tegoroczny mundial.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji Gabriel Jesus odchodzi z Manchesteru City Gabriel Jesus odchodzi z Manchesteru City

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy