Christian Eriksen wraca na boisko!

Christian Eriksen wraca na boisko! fot. Influential Photography / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky Sports News

Christian Eriksen jeszcze dziś zostanie zaprezentowany jako nowy zawodnik Brentfordu - poinformowało Sky Sports News.

Ofensywny pomocnik przeżył 12 czerwca ubiegłego roku olbrzymie chwile grozy po tym, jak padł bezwładnie na murawę w trakcie meczu z Finlandią na EURO 2020 z powodu zatrzymania akcji serca. Natychmiastowa interwencja sztabu medycznego pozwoliła uratować życie zawodnika, ale postawiła pod dużym znakiem zapytania kontynuację jego kariery.

Szereg przeprowadzonych od tego czasu badań oraz wszczepienie kardiowertera-defibrylatora pozostawiły blisko 30-letniemu piłkarzowi furtkę do wznowienia przygody z futbolem, z której postanowił skorzystać.

Christianowi Eriksenowi nie było jednak dane powrócić do Interu Mediolan, ponieważ przepisy we Włoszech zabraniają zawodowego uprawiania sportu osobom ze wspomnianym urządzeniem. A to nie mogło zostać usunięte z organizmu Duńczyka.

Dlatego ten po formalnym rozwiązaniu umowy z aktualnym mistrzem Serie A zaczął rozglądać się za nowym miejscem pracy.

Doświadczony gracz nie śpieszył się z dokonaniem wyboru klubu i spokojnie przygotowywał się do powrotu, najpierw trenując indywidualnie w rodzimym kraju, a potem w Szwajcarii. Następnie świat obiegły informacje o skorzystaniu przez niego z możliwości wznowienia zespołowych zajęć w Ajaksie Amsterdam.

Wówczas zaczęto spekulować, że ofensywny pomocnik może powrócić do holenderskiej drużyny, w której występował w latach 2009-2013. Blisko 30-letni zawodnik miał jednak inne plany, ponieważ nastawił się bardzo mocno na ponowne związanie swojej przyszłości z Premier League, gdzie poważną chęć do jego pozyskania wyraził Brentford.

Beniaminek angielskiej elity osiągnął porozumienie z Eriksenem w kwestii półrocznego kontraktu, którego podpisanie uzależnił całkowicie od wyników badań Duńczyka.

Dziennikarze Sky Sports News przekonują, że te przebiegają po myśli piłkarza i w przeciągu kilku najbliższych godzin powinien zostać on zaprezentowany jako nowy gracz „Pszczół”.

W drużynie prowadzonej przez Thomasa Franka będzie miał przyjemność dzielić szatnię z innymi rodakami, takimi jak Jonas Lössl, Mads Bech Sörensen, Zanka, Luka Racic, Mads Roerslev Rasmussen i Mathias Jensen.

Blisko 30-letni pomocnik liczy na to, że stosunkowo szybko zacznie odgrywać ważną rolę w Brentfordzie i w ten sposób rozpocznie swoją walkę o powołanie na tegoroczne Mistrzostwa Świata.

Beniaminek Premier League plasuje się na 14. miejscu w tabeli na obecnym etapie sezonu z przewagą ośmiu punktów nad strefą spadkową.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji Gabriel Jesus odchodzi z Manchesteru City Gabriel Jesus odchodzi z Manchesteru City

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy