Christian Gytkjær blisko odejścia z Monzy

Christian Gytkjær blisko odejścia z Monzy fot. sbonsi / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Nicolò Schira [Twitter]

Przygoda Christiana Gytkjæra z Monzą dobiega końca - uważa Nicolò Schira.

Christian Gytkjær to piłkarz dobrze znany kibicom Ekstraklasy. Między 2017 a 2020 rokiem reprezentował on barwy Lecha Poznań. W tym czasie zdobył w jego barwach 65 bramek, sięgając w sezonie 2019/2020 po koronę króla strzelców (24 trafienia).

Początkowo duński napastnik rywalizował z Monzą w Serie B. W dwóch kolejnych edycjach tych rozgrywek pomógł jej zdobyciem sześciu i dziewięciu bramek. W końcu ekipa z Lombardii wywalczyła upragniony awans na najwyższy rodzimy szczebel.

Na nim 33-latek jest zmiennikiem. 22 dotychczasowe występy przełożyły się na spędzenie przez niego 542 minuty na murawie. Zawodnik strzelił jednego gola, który dał trzy punkty w starciu z Juventusem. Było to we wrześniu.

W niedzielę zajmująca dziesiąte miejsce w tabeli Serie A Monza przegrała z Lecce 0:1, a Gytkjær nie wykorzystał rzutu karnego.

Zdaniem Nicolò Schiry napastnik odejdzie latem z klubu z Półwyspu Apenińskiego. Jego umowa jest ważna do 30 czerwca i według dziennikarza po prostu nie zostanie przedłużona. Oznacza to, że gracz będzie mógł dołączyć do nowej drużyny bez kwoty odstępnego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...” Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy