2024-10-22 20:31:03; Aktualizacja: 3 dni temu
Christian Pulisic bezpośrednio z rzutu rożnego! „Gol olimpijski” w Lidze Mistrzów [WIDEO] Fot. Canal+ Sport
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: Canal+ Sport

AC Milan po pierwszej połowie wygrywał z Club Brugge 1:0 w meczu Ligi Mistrzów. Prowadzenie do szatni gospodarzom zapewnił Christian Pulisic, popisując się golem bezpośrednio z rzutu rożnego.

Pierwsze dwie kolejki w Lidze Mistrzów nie przyniosły AC Milanowi oczekiwanych rezultatów. Podopieczni Paulo Fonseki najpierw pokonani zostali przez Liverpool 1:3, a następnie ponieśli porażkę w starciu z Bayerem Leverkusen 0:1. Szansę na poprawę mieli z belgijskim Clubem Brugge, z którym w 34. minucie wynik otworzył Christian Pulisic.

Amerykanin zasygnalizował jeden z wariantów dośrodkowania, do którego wyskoczyć próbował Álvaro Morata. Hiszpan nie sięgnął jednak podkręconej piłki, która zaskoczyła doświadczonego Simona Mignoleta i zatrzepotała w siatce.

Dla skrzydłowego „Rossonerich”, który notuje bardzo udaną kampanię, był to łącznie siódmy gol w sezonie i drugi w Lidze Mistrzów (wcześniej w meczu z „The Reds”). Do tego na boiskach Serie A dołożył trzy asysty.

Na pięć minut przed końcem pierwszej części spotkania czerwoną kartkę obejrzał Raphael Onyedika, lecz to właśnie grający w dziesiątkę Club Brugge był autorem drugiej, wyrównującej bramki w meczu. Trafienie na 1:1 zdobył 19-letni Kyriani Sabbe.

To jednak nie wystarczyło, by zatrzymać głodnych zwycięstwa gospodarzy. W 61. minucie prowadzenie włoskiej ekipie dał Tijani Reijnders, który dziesięć minut później podwyższył stan spotkania.