Christian Pulisic dostępny w promocyjnych warunkach

Christian Pulisic dostępny w promocyjnych warunkach fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Athletic

Chelsea dokonała wyceny Christiana Pulisica na poziomie 20 milionów funtów - donosi „The Athletic”.

Przedstawiciele „The Blues” wyłożyli ogromne sumy pieniędzy na pozyskanie nowych zawodników w trakcie minionych dwóch okienek transferowych.

Wykonane ruchy nie przyniosły spodziewanych rezultatów, ponieważ londyńczycy zakończyli sezon poza strefą uprawniającą do gry w europejskich pucharach, co pociąga za sobą konsekwencje związane z koniecznością rozstania z kilkoma zawodnikami.

Wśród graczy wytypowanych do odejścia znajduje się między innymi Christian Pulisic.

Został on ściągnięty na Stamford Bridge z Borussii Dortmund za 64 miliony euro w styczniu 2019 roku, ale formalnie przeniósł się do Anglii dopiero latem.

Od tego czasu nie spełniał pokładanych w nim nadziei i w niedawno zakończonej kampanii pełnił drugoplanową rolę w zespole bez szans na zmianę tego stanu rzeczy.

Z tego też powodu reprezentant Stanów Zjednoczonych znajduje się na wylocie i jest dostępny do zgarnięcia za tylko lub aż 20 milionów funtów (23,2 miliona euro), o czym poinformował „The Athletic”.

Chelsea wierzy głęboko w to, że znajdzie się chętny gotowy wyłożyć oczekiwaną przez nich sumę za 24-letniego zawodnika, którego kontrakt ulega wygaśnięciu 30 czerwca 2024 roku.

Skrzydłowy nie cieszy się na razie zbyt dużym zainteresowaniem, co nie wróży sukces w wynegocjowaniu korzystnych warunków dla „The Blues”, bo sam Pulisic jest gotowy obniżyć swoje oczekiwania do poziomu umożliwiającego mu opuszczenie klubu.

Ofensywny piłkarz zakończył ostatni sezon na trafieniu i dwóch asystach w 30 meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie już trzeci polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie już trzeci polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy