Christoph Baumgartner łakomym kąskiem na rynku. Zainteresowani liczą na... spadek Hoffenheim

Christoph Baumgartner łakomym kąskiem na rynku. Zainteresowani liczą na... spadek Hoffenheim fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky

Christoph Baumgartner z Hoffenheim znajduje się na celowniku RB Lipsk i Eintrachtu Frankfurt - poinformował Florian Plettenberg ze Sky.

Ofensywny pomocnik zbiera bardzo pochlebne recenzje za występy notowane na poziomie Bundesligi. Dzięki temu jego nazwisko przewijało się nie tak dawno nawet w kontekście zasilenia Liverpoolu czy Manchesteru United.

Hoffenheim nie wyraziło jednak zainteresowania sprzedażą jednego z wiodących graczy. Teraz może zapłacić za to wysoką cenę, ponieważ może zostać zmuszone do oddania go za bezcen.

Stanie się tak w przypadku zaliczenia przez niemiecki zespół spadku z najwyższej klasy rozgrywkowej. Wówczas w życie wejdzie klauzula odstępnego umożliwiająca reprezentantowi Austrii zmianę pracodawcy za 15 milionów euro.

Pokaźna liczba drużyn liczy na realizację takiego scenariusza. Obecnie wciąż może on się spełnić, ponieważ Hoffenheim ma zaledwie punkt przewagi nad strefą spadkową.

Florian Plettenberg ze Sky przekonuje, że najmocniejsze zainteresowanie usługami Christopha Baumgartnera przejawiają obecnie RB Lipsk czy Eintracht Frankfurt.

Obie drużyny nawiązały stosowny kontakt z otoczeniem Austriaka i czekają na razie na dalszy rozwój wypadków.

Zdobywca pięciu bramek i autor czterech asyst w 27 meczach jest związany z niemieckim klubem od początku seniorskiej kariery.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy