Christophe Revault zmarł nagle w wieku 49 lat. Le Havre pogrążone w żałobie

Christophe Revault zmarł nagle w wieku 49 lat. Le Havre pogrążone w żałobie fot. Stade Rennais FC
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Le Courrier Cauchois

Christophe Revault zmarł w wieku 49 lat. Ciało emerytowanego bramkarza zostało znalezione w czwartek w jego domu znajdującym się w aglomeracji Hawru - poinformował „Le Courrier Cauchois”.

Le Havre oraz cała futbolowa Francja pogrążyły się we smutku po opublikowaniu informacji o nagłej śmierci emerytowanego bramkarza.

Christophe Revault rozpoczynał i zakończył swoją przygodę z piłką nożną we wspomnianej drużynie. Po nastaniu tego drugiego momentu w 2010 roku pozostał ściśle związany z „Les Ciel et Marine” i pełnił w niej funkcje menedżera, tymczasowego trenera, dyrektora sportowego, szefa skautów czy doradcy zarządu.

49-latek z różnymi skutkiem wywiązywał się z powierzonych mu obowiązków, ale cały czas cieszył się olbrzymią sympatią ze strony kibiców ekipy ze Stade Océane.

Francuz zapracował sobie na ich uznanie za sprawą udanych występów zanotowanych w latach 1992-1997 i po powrocie do klubu w 2007 roku.

Revault wskoczył wówczas z miejsca do wyjściowego składu Le Havre i odegrał w nim istotną rolę w wywalczeniu awansu do Ligue 1 za sprawą zanotowania aż 21 czystych kont w 38 rozegranych meczach w drugiej klasie rozgrywkowej.

Potem były gracz PSG, Toulouse oraz Rennes nie pomógł mu niestety utrzymać się w elicie i pogodził się później z pełnieniem funkcji rezerwowego aż do zakończenia kariery.

Dziennikarze „Le Courrier Cauchois” poinformowali, że obecnie są badane okoliczności nagłej śmierci 49-latka.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy