Chrzanowski wyróżniony we Włoszech

Chrzanowski wyróżniony we Włoszech fot. Transfery.info
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Corriere dello Sport | Mondo Primavera

Adam Chrzanowski zbiera bardzo dobre oceny za swoje występy we włoskiej Primaverze w barwach Fiorentiny.

Młodzieżowy reprezentant Polski trafił do zespołu ze Stadio Artemio Franchi pod koniec sierpnia na zasadzie rocznego wypożyczenia z Lechii Gdańsk. Od tego czasu utalentowany obrońca znakomicie radzi sobie w barwach „Violi”.

17-latek jest podstawowym zawodnikiem młodzieżowej drużyny Fiorentiny, która po ostatnim zwycięstwie nad Brescią wskoczyła na pozycję lidera grupy A włoskiej Primavery. Ma ona jednak zaledwie jeden punkt przewagi nad Hellasem Werona, Sampdorią oraz Lazio, z którymi będzie walczyć do końca o zajęcie pierwszego miejsca w tabeli.

Chrzanowski do tej pory wystąpił w trzynastu spotkaniach ekipy z Florencji i spisał się w nich na tyle dobrze, że znalazł uznanie w oczach tamtejszych dziennikarzy. Portal „Mondo Primavera” umieścił naszego rodaka w najlepszej jedenastce pierwszej części sezonu, uznając go za jedno z największych objawień trwających rozgrywek oraz lidera linii defensywnej „Violi”.


Z kolei dziennik „Corriere dello Sport” wpisał młodzieżowego reprezentanta Polski na listę 50 najbardziej utalentowanych piłkarzy grających obecnie na Półwyspie Apenińskim.

Jeżeli Chrzanowski dalej będzie spisywał się tak dobrze, to z pewnością włodarze Fiorentiny zdecydują się skorzystać z zapisu w kontrakcie 17-latka, który umożliwia jego definitywne wykupienie z Lechii Gdańsk.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Były zawodnik Wisły Kraków mistrzem MLS. W finale pokonał Polaka [WIDEO] Były zawodnik Wisły Kraków mistrzem MLS. W finale pokonał Polaka [WIDEO] Sebastian Szymański superstar. Golazo w wielkich derbach Turcji [WIDEO] Sebastian Szymański superstar. Golazo w wielkich derbach Turcji [WIDEO] Thomas Tuchel po porażce 1:5. „Nie można mówić o wszystkim źle. Ten wynik jest dziwny” Thomas Tuchel po porażce 1:5. „Nie można mówić o wszystkim źle. Ten wynik jest dziwny” Mecz Lechii Gdańsk z Chrobrym Głogów przerwany. „To jest, kur**, głupota” [WIDEO] Mecz Lechii Gdańsk z Chrobrym Głogów przerwany. „To jest, kur**, głupota” [WIDEO] Piękna akcja bramkowa Realu Madryt. I co za odpowiedź [WIDEO] Piękna akcja bramkowa Realu Madryt. I co za odpowiedź [WIDEO] Bayern Monachium na deskach. Dostał lanie od Eintrachtu Frankfurt [WIDEO] Bayern Monachium na deskach. Dostał lanie od Eintrachtu Frankfurt [WIDEO] Piłkarz Górnika Zabrze zaskoczył. „Myślałem już, że okaże się niewypałem” [WIDEO] Piłkarz Górnika Zabrze zaskoczył. „Myślałem już, że okaże się niewypałem” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy