Chwicza Kwaracchelia celuje w hitowy transfer do Włoch tego lata

Chwicza Kwaracchelia celuje w hitowy transfer do Włoch tego lata fot. Xinhua / PressFocus
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Alfredo Pedullà

Napoli przygotowuje się do letniego okna transferowego i zastąpienia odchodzącego po sezonie Lorenzo Insigne. Na jego miejsce wytypowany został Gruzin Chwicza Kwaracchelia, który od blisko trzech lat reprezentuje barwy Rubina Kazań – informuje Alfredo Pedullà.

Władze Napoli staną latem przed trudnym wyzwaniem zastąpienia odchodzącego Lorenzo Insigne. Wiele wskazuje na to, że z włoskim klubem pożegna się również drugi filar ofensywy, czyli Dries Mertens.

Rozpoczęły się zatem poszukiwania i typowanie odpowiednich do tej roli zawodników. Wśród potencjalnych nazwisk pojawiła się ciekawa kandydatura. Chodzi o Chwiczę Kwaracchelię, który cieszy się ogromnym uznaniem w swoim rodzimym kraju.

21-letniego Gruzina do niedawna traktowano jako jeden z największych talentów na całym świecie. Wyróżniający się przede wszystkim świetnym wyszkoleniem technicznym, dryblingiem i szybkością zawodnik od blisko trzech lat reprezentuje barwy Rubina Kazań.

Kwaracchelia nie zdołał dotychczas jeszcze wykorzystać pełni swoich umiejętności, co dobrze obrazują jego ofensywne statystyki. W trakcie najlepszej indywidualnie kampanii w rosyjskiej ekstraklasie strzelił cztery bramki oraz zaliczył osiem asyst.

Skrzydłowy nie zdecydował się do tej pory skorzystać z przepisów FIFA, które pozwalają zawodnikom zatrudnionym w Rosji na dokończenie sezonu w innym klubie. Naraził się przez to na groźby skierowane w stronę jego rodziny, o czym sam otwarcie przyznał.

Wielce prawdopodobne, że po przerwie reprezentacyjnej Kwaracchelia nie wróci do Rosji, a zamiast tego dołączy do nowej drużyny. Uważa się natomiast, że nie będzie ona przedstawicielem żadnej z czołowych europejskich lig.

Napoli interesuje natomiast definitywny transfer Gruzina latem.

Jego kontrakt z Rubinem Kazań obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku, zatem należy liczyć się z wydatkiem w okolicach 15 milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy