Chwicza Kwaracchelia coraz bliżej hitowego transferu

Chwicza Kwaracchelia coraz bliżej hitowego transferu fot. Xinhua / PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Alfredo Pedullà | Gianluigi Longari [Twitter]

Przymierzany od dłuższego czasu do lepszego klubu Chwicza Kwaracchelia najprawdopodobniej latem definitywnie odejdzie z Rubina Kazań. Na jego trop wpadło SSC Napoli i jest zdeterminowane, aby dopiąć swego - donoszą Alfredo Pedullà oraz Gianluigi Longari.

Gruziński skrzydłowy w poprzednim sezonie wykręcił naprawdę przyzwoite liczby, biorąc czynny udział w zdobyciu 12 bramek (cztery gole i osiem asyst) przy 23 występach. Już wtedy wydawało się, że kwestią czasu jest transfer, ale swoje zrobiła wycena jego pracodawcy.

Na swoich radarach 21-latka umieściły Bayern Monachium, Tottenham Hotspur, Juventus, Everton, AC Milan czy Everton. Bacząc na to, Rubin Kazań zaczął oczekiwać z tytułu sprzedaży kwoty 20-30 milionów euro.

Obecnie Chwicza Kwaracchelia jest związany z Dinamem Batumi. Trafił tam jednak w ramach wypożyczenia po agresji Rosji wobec Ukrainy. Mimo to coraz więcej jest przesłanek ku temu, by sądzić, że latem już definitywnie zmieni on klub.

Trzynastokrotny reprezentant Gruzji przykuł uwagę SSC Napoli, które poszukuje następcy Lorenzo Insigne. Jak podkreślają Alfredo Pedullà oraz Gianluigi Longari, nie jest to zwykłe sondowanie transferu.

„Błękitni” są realnie zainteresowani obunożnym zawodnikiem i poczynili już pewne starania w kierunku jego angażu. Do tego stopnia, że Kwaracchelia jest gotów przybyć do Neapolu.

Nim się to wydarzy, trzeba jeszcze porozumieć się z Rubinem, który obecnie oczekuje 15 milionów euro. Wicelider Serie A chciałby zapłacić nieco mniej, ale wszystko zależy od przebiegu negocjacji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Puchar Polski: Składy na Wisła Kraków - Widzew Łódź [OFICJALNIE] Puchar Polski: Składy na Wisła Kraków - Widzew Łódź [OFICJALNIE] Skontaktowali się z agentem Xabiego Alonso. Bayer Leverkusen ma być przekonany, co zrobi Hiszpan Skontaktowali się z agentem Xabiego Alonso. Bayer Leverkusen ma być przekonany, co zrobi Hiszpan Lech Poznań ukarany [OFICJALNIE] Lech Poznań ukarany [OFICJALNIE] Słowa Michała Kucharczyka wywołały małą burzę. Odpowiedział mu medalista olimpijski Słowa Michała Kucharczyka wywołały małą burzę. Odpowiedział mu medalista olimpijski Arsenal, Chelsea i Manchester United zainteresowane bramkarzem Arsenal, Chelsea i Manchester United zainteresowane bramkarzem Thomas Tuchel otwarty na pracę w tym gigancie, ale... ma nieco inny priorytet Thomas Tuchel otwarty na pracę w tym gigancie, ale... ma nieco inny priorytet Newcastle United zainteresowane znanym trenerem. Ale najpierw EURO 2024 Newcastle United zainteresowane znanym trenerem. Ale najpierw EURO 2024

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy