Chwicza Kwaracchelia sprawił, że Rosjanie stracili kilkanaście milionów euro?! Tak twierdzą Gruzini!

Chwicza Kwaracchelia sprawił, że Rosjanie stracili kilkanaście milionów euro?! Tak twierdzą Gruzini! fot. Xinhua / PressFocus
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Lasha Kokiashvili

Kilka dni temu Chwicza Kwaracchelia opuścił Rubin Kazań i trafił do rodzimego Dinama Batumi. Jak twierdzą tamtejsze media, Gruzin nie tylko skorzystał z nowych przepisów FIFA, ale też definitywnie rozwiązał kontrakt z Rosjanami.

Na skutek zbrojnej napaści Rosji na Ukrainę, piłkarze występujący w tamtejszych ligach decydują się na kilkumiesięczne przeprowadzki do innych klubów. Umożliwiają to przepisy, na których wprowadzenie zdecydowała się FIFA. Dzięki nim, zawodnicy podpisują tymczasowe kontrakty z nowymi pracodawcami, ważne do 30 czerwca 2022 roku.

Na opuszczenie Rosji zdecydował się również Chwicza Kwaracchelia. Utalentowany Gruzin przeniósł się do rodzimego Dinama Batumi.

Pierwotne doniesienia podawały, że 21-latek skorzystał z przepisu FIFA, a po sezonie wróci do Rubina Kazań. Gruzińskie media informują z kolei, że skrzydłowy definitywnie rozwiązał kontrakt z rosyjskim klubem, natomiast z Dinamem Batumi podpisał umowę obowiązującą przez dwa najbliższe lata.

Oznacza to, że Kwaracchelia pozbawił Rosjan kilkunastu milionów euro, które latem mogli zarobić na jego sprzedaży.

Od dłuższego czasu Gruzin budzi zainteresowanie ekip z czołowych lig europejskich, a najbliżej letniego transferu jest na ten moment włoskie Napoli. Przeprowadzka do Dinama Batumi w żaden sposób nie wpłynie na powodzenie tej transakcji.

Kwaracchelia wyróżnia się świetnym dryblingiem i techniką, a jeszcze do niedawna wymieniano go w gronie największych talentów na świecie. W 76 występach na poziomie rosyjskiej ekstraklasy strzelił 10 bramek oraz zanotował 18 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa musi poczekać na pieniądze za Ernesta Muçiego Legia Warszawa musi poczekać na pieniądze za Ernesta Muçiego Jarosław Skrobacz wraca na ławkę trenerską Jarosław Skrobacz wraca na ławkę trenerską Xabi Alonso najdroższym trenerem w historii? Tyle trzeba zapłacić Bayerowi Leverkusen Xabi Alonso najdroższym trenerem w historii? Tyle trzeba zapłacić Bayerowi Leverkusen Franck Ribéry może wrócić do Bayernu Monachium w nowej roli Franck Ribéry może wrócić do Bayernu Monachium w nowej roli Skontaktowali się z agentem Xabiego Alonso. Bayer Leverkusen ma być przekonany, co zrobi Hiszpan Skontaktowali się z agentem Xabiego Alonso. Bayer Leverkusen ma być przekonany, co zrobi Hiszpan Lech Poznań ukarany [OFICJALNIE] Lech Poznań ukarany [OFICJALNIE] Słowa Michała Kucharczyka wywołały małą burzę. Odpowiedział mu medalista olimpijski Słowa Michała Kucharczyka wywołały małą burzę. Odpowiedział mu medalista olimpijski

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy