Chwile grozy z udziałem Ospiny. Bramkarz stracił przytomność! [WIDEO]

Chwile grozy z udziałem Ospiny. Bramkarz stracił przytomność! [WIDEO] fot.
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky Sport

David Ospina nie dokończył niedzielnego meczu w barwach Napoli przeciwko Udinese (4:2).

Reprezentant Kolumbii zderzył się w początkowej fazie spotkania z Ignacio Pussetto czego efektem było rozcięcie skóry na jego głowie. Sztab medyczny w ekspresowym tempie udzielił mu pierwszej pomocy i zasugerował, że powinien dla bezpieczeństwa opuścić boisko.

Doświadczony bramkarz uznał jednak, że czuje się na tyle dobrze, aby mógł kontynuować grę. Carlo Ancelotti wraz ze swoimi współpracownikami postanowił przychylić się do prośby 30-latka i pozostawił go na placu gry.

David Ospina w kolejnych minutach nie zgłaszał żadnych problemów, ale tuż przed końcem pierwszej połowy pojedynku padł nieprzytomny na murawę. Lekarze ponownie pojawili się na boisku i jeszcze przed odzyskaniem przytomności przez zawodnika zdecydowali się na jego przewiezienie do szpitala. Z kolei jego miejsce na boisku zajął Alex Meret.

Kolumbijczyk jeszcze w trakcie ligowego pojedynku został przebadany tomografem komputerowym. Dziennikarze „Sky Sport” poinformowali, że nie wykazał on niczego niepokojącego, ale potwierdził, że bramkarz Napoli doznał wstrząśnienia mózgu i przynajmniej na kilkanaście godzin pozostanie w placówce pod obserwacją specjalistów.

Doświadczony piłkarz trafił do włoskiej ekipy w sierpniu ubiegłego roku na zasadzie wypożyczenia z opcją definitywnego wykupu z Arsenalu. Od tego czasu rozegrał 21 spotkań w koszulce „Partenopei” i zachował w nich siedmiokrotnie czyste konto.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy