CIES: 60 drużyn z topowych europejskich lig z najniższą średnią wieku

CIES: 60 drużyn z topowych europejskich lig z najniższą średnią wieku
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: CIES

CIES Football Observatory opublikowało zestawienie zespołów z pięciu topowych europejskich lig z najniższą średnią wieku zawodników grających w tym sezonie.

Na czele listy znalazło się rywalizujące w Ligue 1 AS Monaco, przy którym widnieje średnia 24,31 roku. Klub z Księstwa wyprzedził Bayer (24,64), Saint-Étienne (24,74), Brest (24,75) oraz Spezię (24,8).

Różnice w czołówce są naprawdę niewielkie. Średnią poniżej 25 lat ma 10 klubów. Próżno szukać wśród nich ekip z absolutnego europejskiego topu.

Drugą dziesiątkę otwierają Arsenal i Milan. Dziewiętnasta jest Borussia Dortmund. Czterdziesta pierwsza Barcelona, a czterdziesty czwarty Bayern.

Barcelona jest za to bardzo wysoko, bo na drugim miejscu, pod względem procentowego udziału w rozegranych minutach przez piłkarzy do lat 21. W jej przypadku wynosi on 22,7 procenta. Pierwszy jest Bayer (23,5), a trzecie Nice (18,7).Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Xavi: To było haniebne Xavi: To było haniebne „Xavi quedate”. Kibice Realu Madryt zadrwili ze szkoleniowca FC Barcelony [WIDEO] „Xavi quedate”. Kibice Realu Madryt zadrwili ze szkoleniowca FC Barcelony [WIDEO] Jude Bellingham bohaterem Realu Madryt! „Królewscy” zatriumfowali w El Clásico! [WIDEO] Jude Bellingham bohaterem Realu Madryt! „Królewscy” zatriumfowali w El Clásico! [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy