CIES: Ligi z największą i najmniejszą liczbą kartek na świecie

CIES: Ligi z największą i najmniejszą liczbą kartek na świecie fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: CIES Football Observatory

CIES Football Observatory opublikowało zestawienie ukazujące, w których ligach sędziowie pokazują najczęściej żółte i czerwone kartki.

Statystycy z CIES przeanalizowali ligi z całego świata (sezon 2019 bądź 2019/2020 - do 17 lutego), skupiając się na najwyższych szczeblach. Żółte kartki najczęściej pokazuje się w boliwijskiej ekstraklasie. Średnia wynosi 6,53 kartki na mecz.

W czołowej dziesiątce zestawienia znalazło się aż… osiem rozgrywek z Ameryki Południowej. Stawkę w niej uzupełniają liga ukraińska (5,76) oraz włoska Serie A (5,51). Dla porównania - z pięciu lokat z najmniejszą średnią aż trzy zajmują ligi z Azji (Japonia, Wietnam oraz Korea Południowa). Są tam również ligi: kanadyjska i norweska.

W przypadku czerwonych kartek ligę boliwijską (średnia 0,48 na mecz) nieznacznie wyprzedzają rozgrywki w Urugwaju (0,54) i Salwadorze (0,50).

Jeśli chodzi o Ekstraklasę, średnia w przypadku żółtych kartek to 4,14, a czerwonych - 0,16.

Zestawienie CIES: 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Składy na Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Składy na Dinamo Zagrzeb - Legia Warszawa [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Wisła Kraków - Napoli: Poznaliśmy składy na mecz z okazji 115. urodzin polskiego klubu [OFICJALNIE] Wisła Kraków - Napoli: Poznaliśmy składy na mecz z okazji 115. urodzin polskiego klubu [OFICJALNIE] Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Hitowy transfer Bernardo Silvy?! Manchester City szykuje się do pożegnania z Portugalczykiem Hitowy transfer Bernardo Silvy?! Manchester City szykuje się do pożegnania z Portugalczykiem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy