CIES: Najbardziej obiecujący nastolatkowie

CIES: Najbardziej obiecujący nastolatkowie fot. Transfery.info
Wojtek Smoch
Wojtek Smoch
Źródło: CIES Football Observatory

CIES Football Observatory opublikowało ranking zawodników U-20, którzy mają najlepsze perspektywy na rozwój kariery.

Analitycy w swoim zestawieniu wzięli pod uwagę piłkarzy poniżej 20 roku życia z 22 europejskich lig. Algorytm stanowiło połączenie minut spędzonych na boisku, poziom sportowy ligi oraz wyniki osiągnięte przez klub.

Pięć gwiazdek z rankingu oznacza, że dany zawodnik powinien spędzić całą karierę w jednej z najlepszych europejskich drużyn. Cztery gwiazdki oznaczają, że piłkarz ma szansę spędzić sporo czasu swojej kariery w większych klubach, natomiast trzy gwiazdki oznaczają gracza, którzy mają określone szanse na świetną karierę.

Zwycięzcą rankingu został Gianluigi Donnarumma. 18-latek jest pierwszym bramkarzem Milanu i według opinii wielu ekspertów to przyszłość reprezentacji Włoch. Na drugiej pozycji uplasował się Alban Lafont. To również bramkarz, lecz o rok starszy od Włocha i występuje na co dzień w Tuluzie. Na najniższym stoniu podium znalazł się bohater jednego z najgłośniejszych transferów ostatniego lata, Kylian Mbappé, który reprezentuje barwy Paris Saint-Germain.

Niespodziankami w zestawieniu jest obecność Ronaldo Vieiry (20. miejsce, Leeds - Championship), Sofiane'a Alakoucha (25. miejsce, Nimes - Ligue 2) czy też Giulio Maggiore (31. miejsce, Spezia - Serie B).

Poniżej cały ranking:

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy