CIES: Najbardziej obiecujący nastolatkowie

CIES: Najbardziej obiecujący nastolatkowie
Wojtek Smoch
Wojtek Smoch
Źródło: CIES Football Observatory

CIES Football Observatory opublikowało ranking zawodników U-20, którzy mają najlepsze perspektywy na rozwój kariery.

Analitycy w swoim zestawieniu wzięli pod uwagę piłkarzy poniżej 20 roku życia z 22 europejskich lig. Algorytm stanowiło połączenie minut spędzonych na boisku, poziom sportowy ligi oraz wyniki osiągnięte przez klub.

Pięć gwiazdek z rankingu oznacza, że dany zawodnik powinien spędzić całą karierę w jednej z najlepszych europejskich drużyn. Cztery gwiazdki oznaczają, że piłkarz ma szansę spędzić sporo czasu swojej kariery w większych klubach, natomiast trzy gwiazdki oznaczają gracza, którzy mają określone szanse na świetną karierę.

Zwycięzcą rankingu został Gianluigi Donnarumma. 18-latek jest pierwszym bramkarzem Milanu i według opinii wielu ekspertów to przyszłość reprezentacji Włoch. Na drugiej pozycji uplasował się Alban Lafont. To również bramkarz, lecz o rok starszy od Włocha i występuje na co dzień w Tuluzie. Na najniższym stoniu podium znalazł się bohater jednego z najgłośniejszych transferów ostatniego lata, Kylian Mbappé, który reprezentuje barwy Paris Saint-Germain.

Niespodziankami w zestawieniu jest obecność Ronaldo Vieiry (20. miejsce, Leeds - Championship), Sofiane'a Alakoucha (25. miejsce, Nimes - Ligue 2) czy też Giulio Maggiore (31. miejsce, Spezia - Serie B).

Poniżej cały ranking:

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE] Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE] Tottenham: Nowy główny kandydat na menedżera londyńskiego zespołu Tottenham: Nowy główny kandydat na menedżera londyńskiego zespołu Raymond Domenech o Robercie Lewandowskim: Urodził się w nieodpowiednim kraju Raymond Domenech o Robercie Lewandowskim: Urodził się w nieodpowiednim kraju FC Barcelona: Brak chętnych na Coutinho FC Barcelona: Brak chętnych na Coutinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy