CIES: Ranking stachanowców. To oni grali najwięcej!

CIES: Ranking stachanowców. To oni grali najwięcej!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: CIES Football Observatory

CIES Football Observatory sporządziło ranking zawodników, którzy spędzili w obecnym sezonie najwięcej minut na boisku.

Liczba rozegranych spotkań nie zawsze jest miarodajna i nie wskazuje na faktyczną rolę odgrywaną przez zawodnika w drużynie. Dlatego też statystycy z CIES Football Observatory skupili się w najnowszym rankingu na czasie spędzonym na murawie przez poszczególnych graczy. Brani pod uwagę byli wyłącznie piłkarze na co dzień występujący w Anglii, Hiszpanii, Niemczech, Włoszech i Francji (wyjątkiem sytuacje, gdy zawodnik przechodził z innej ligi w trakcie rozgrywek).

Tytuł stachanowca roku przypadł Antoine'owi Griezmannowi. Francuz od 1 lipca 2016 roku spędził na boisku w oficjalnych meczach (klubowych i reprezentacyjnych) 5 454 minuty. Drugi jest Wilfred Ndidi, który w barwach Genk, Leicester City oraz Nigerii naliczył 5 290 minut. Podium uzupełnia klubowy kolega lidera, Koke (5 274 minuty).

W zestawieniu znalazło się miejsce dla trzech Polaków. Najwyżej, bo na piątym miejscu, uplasował się Kamil Glik z Monaco (5 190 minut). Dalej są Robert Lewandowski z Bayernu (33. miejsce, 4 471 minut) oraz Igor Lewczuk z Bordeaux (97. miejsce, 4 034 minuty). Glik znalazł się wśród ośmiu piłkarzy, którzy rozegrali ponad 5 tysięcy minut. Oprócz niego oraz zawodników na podium są to: Subasić, Neymar, Pogba i Marquinhos.

Oto pełne zestawienie (podkreśleni zostali zawodnicy, którzy w sobotę mogą zwiększyć swój dorobek grą w finale Ligi Mistrzów):


Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Legia zwycięska w polskim klasyku. Koszmarny błąd van der Harta [WIDEO] Ekstraklasa: Legia zwycięska w polskim klasyku. Koszmarny błąd van der Harta [WIDEO] Inter się zabezpiecza. Antywłoska klauzula przy sprzedaży Icardiego Inter się zabezpiecza. Antywłoska klauzula przy sprzedaży Icardiego Liga Mistrzów: Od ćwierćfinału do finału w dziesięć dni?! Liga Mistrzów: Od ćwierćfinału do finału w dziesięć dni?! N'Golo Kante pozwany na blisko cztery miliony euro N'Golo Kante pozwany na blisko cztery miliony euro Serie A: Nietypowy termin letniego okna transferowego Serie A: Nietypowy termin letniego okna transferowego Dramat Rafała Wolskiego. Po raz TRZECI zerwał więzadła krzyżowe Dramat Rafała Wolskiego. Po raz TRZECI zerwał więzadła krzyżowe PSG: Wszystko jasne! Definitywny transfer Icardiego PSG: Wszystko jasne! Definitywny transfer Icardiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy